Kilenc éremmel zárták a székesfehérvári OB-t az ARAK atlétái

Az évszaknak megfelelő meleg, és váltakozó erejű szél fogadta a székesfehérvári rendezésű Sport Life Media 112. Felnőtt Atlétikai Országos Bajnokság második versenynapjának mezőnyét. A 112. Országos Bajnokság zárásaként az 1992-ben, Barcelonában olimpia-bajnoki címet szerző német magasugró, Heike Henkel adta át a legeredményesebb U23-as versenyzőnek járó díjat, melyet a honvédos Rózsa Zsófia kapott. A Magyar Atlétikai Szövetség elnöke, Rábold Gusztáv szerint Székesfehérvár jól debütált az OB rendezésben. Az Alba Regia Atlétikai Klub a hazai rendezésű OB-n 4 arany-, 4 ezüst-, és 1 bronzérmet szerzett, több pontszerző helyezéssel.
2007.07.30. 00:19 |
 Az évszaknak megfelelő meleg, és váltakozó erejű szél fogadta a székesfehérvári rendezésű Sport Life Media 112. Felnőtt Atlétikai Országos Bajnokság második versenynapjának mezőnyét.

A diszkoszvetők dolgát ez meg is nehezítette, de Máthé Gábort nem zavarta annyira, hogy ne védje meg címét. Nagy érdeklődés övezte a férfiak 400 méteres gátfutását, melyen a tavaly még dunaújvárosi Molnár Balázs most az ARAK színeiben védte meg bajnoki címét.
 A nők 200 méterén Petráhn Barbara meggyőző fölénnyel lett első, második aranyérmét szerezve a fehérvári OB-n. A B-döntőben futott Turcsik Katalin, aki 10. lett, és a sérülése miatt utolsóként besétáló Listár Nikolett. Az A-döntőben Nyusa Viktória képviselte a fehérvári színeket, de nem tudott beleszólni Rózsa, Vári és a győztes Petráhn csatájába, Nyusa a negyedik lett.
 Férfi 200 méteren a honvédos Miklós Péter egyéni csúccsal nyert nagy fölénnyel.
 5000 méteren az 1500-on is első Erdélyi Zsófia második aranyát is begyűjtötte.
 Ugyanezen a távon az Amerikai Egyesült Államokban tanuló, azonban a hazai versenyeken az ARAK színeiben induló Végh Tibor első felnőtt bajnoki aranyát szerezte, miután remek versenyzéssel győzött a nagy rivális Ott Balázs ellen. Tímár Levente a hatodik helyen ért célba.
 A női hármasugrást a győri Babos Rita nyerte, az ARAK kiváló ugrója Disztl Gabriella előtt. Disztl Gabi élete legjobb eredményét érte el a 12 méter 58 centivel.
 A 800 méteres síkfutás számában az arakos Licsák András a hatodik pozícióban zárta az OB-t, majd a 4x400 méteres váltók igazi izgalmakat hoztak.
 A nőknél a Budapesti Honvéd stafétája meggyőző fölénnyel nyert, de a második helyre óriási csatában a Nyusa Viktória, Varga Fruzsina, Turcsik Katalin, Zsigovics Natália összeállítású ARAK futott be.
 A férfiaknál a Licsák András, Baglyas Tamás, Kovács Csaba, Molnár Balázs alkotta staféta fantasztikus versenyzést produkált – éppúgy, mint a lányok -, azzal a különbséggel, hogy az ARAK váltója a dobogó legmagasabb fokára állhatott.
 A 112. Országos Bajnokság zárásaként az 1992-ben, Barcelonában olimpia-bajnoki címet szerző német magasugró, Heike Henkel adta át a legeredményesebb U23-as versenyzőnek járó díjat, melyet a honvédos Rózsa Zsófia kapott.
 A Magyar Atlétikai Szövetség elnöke, Rábold Gusztáv szerint Székesfehérvár jól debütált az OB rendezésben.

Az Alba Regia Atlétikai Klub a hazai rendezésű OB-n 4 arany-, 4 ezüst-, és 1 bronzérmet szerzett, több pontszerző helyezéssel.