Kikapott Pakson, így aligha jut az első tízbe az Alba Fehérvár

Miután váratlanul kikapott a Soprontól, az utolsó két alapszakasz mérkőzésre győzelmi kényszerbe került az Alba Fehérvár a kosárbajnokságban. A legjobb tízbe kellene kerülni, hogy a rájátszásért folytathassa a csapat, de Pakson vereséget szenvedett. Ez azt jelenti, hogy matematikai esélye maradt, de már egyéb eredmények függvénye, hogy elkerüli-e az alsóházi középszakaszt.
2019.04.03. 19:54 |

A bball1.hu tudósítása  mérkőzésről:

Faust tripláira építve pillanatok alatt meglépett az Atomerőmű, 10-2-vel bekezdett az elején. Öt percet kellett várni arra, hogy az Alba elmozduljon öt pontról, ekkor Lóránt értékesítette a büntetőit. 12-7 után azonban Freeman is betalált, így már csak kettő volt a hazaiak előnye. 17-17-nél lett egál az állás, majd az utolsó percben még Zeno is betalált (17-20).
A padról beszálló Medve jött bele a tripla gyártásába, majd Henton kosarával újra a Paksnál volt az előny. Az amerikai erőcsatár ismét betalált, így sikerült jobban meglépnie a hazai együttesnek. Már tizenegy ponttal is vezetett az ASE, ám a negyed végére némileg sikerült visszajönnie az Albának (36-29).

Eilingsfeld zsákolása indította a második félidőt, amire Cabezas válaszolt távolról. Nem esett túl sok kosár, ami a paksiaknak kedvezett. Elkezdett nyílni az olló, amikor Jevtovics közelije után még Henton hármasa is célba ért. Ekkor 48-34-et mutatott az eredményjelző. Visszajött tíz ponton belülre az Alba, amihez nagyon kellett Lóránt távolija. Végül Eilingsfeld közelije zárta a negyedet (53-43).
Két perc sem kellett hozzá, hogy újra meccsbe legyen az Alba. Freeman duplája után 55-49 lett az állás. Mindez hiába, mert alig telt két perc, Faust zsákolása után tizenkettő volt a differencia. A fehérváriak még próbálkoztak, de innen már nem volt visszaút. Braniszlav Dzunics csapata nyerte a mindkét fél számára nagyon fontos meccset (74-57).

Atomerőmű SE - Alba Fehérvár 74-57 (17-20, 19-9, 17-14, 21-14)
Alba: Cabezas 6/6, Zeno 11/3, Freeman 9/3, Lóránt 14/3, Heath 10. Csere: Peterson 2, Filipovity 2, Tóth P. -, Keller I. 3/3.