Kikapott az elődöntő első meccsén Szombathelyen az Alba Fehérvár

Szoros csatában maradt alul az Alba Fehérvár a Falco ellen Szombathelyen. Az utolsó negyed felénél még nem lehetett tudni, ki jön ki jobban a végjátékból. Végül ez a hazaiaknak sikerült, így 1-0-ra vezetnek az elődöntőben a három győzelemig tartó párharcban. Szombaton Fehérváron jön a következő meccs.
2022.06.02. 08:40 |

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a második negyedben a fehérváriak edzőjét, Matthias Zollnert második technikai hibával kizárták a játékvezetők, így onnantól segítője, Alejandro Jimenez dirigált az Alba kispadján.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Alba Fehérvár 88-78 (21-14, 19-18, 23-27, 25-19)

Rájátszás, elődöntő, 1. meccs

Falco: Váradi 23/3, Somogyi 6, Benke 4, Golomán 11/3, Keller 5/3. Cserék: Verasztó -, Perl 27/6, Sövegjártó -, Clark 8/6, Barac 4, Hawkins -.

Alba: Pongó 11/3, Vojvoda 25/15, Lukács 10, Fakuade 5, Davis 4. Cserék: Stark 6/3, Takács -, Smith 10, Szabó 5/3, Omenaka 2.

Fotó: bball1.hu