Kikapott az Alba Fehérvár Jászberényben

A derbin szinte végig vezettek a hazaiak, akik a harmadik negyedben elléptek az Albától. Meglehet, hogy a fehérváriak teljesítményére hatással volt a kimerítő hétközi Európa Kupa-meccs, mindenesetre Dzunics Braniszlav csapata három év után először kapott ki a tabella alját erősítő Jászberénytől.

Jászberény - Alba Fehérvár 82-72 (22-20, 23-18, 20-12, 17-22)

Alba: Hill 5/3, Pointer 13, Simpson 8/6, Lóránt 7/3, Keller Á. 20/6. Cserék: Filipovics, Horton 7, Kovács 6/3, Brbkalic, Keller I. 2, Varga.

2018.03.17. 19:52 |

Címvédőhöz méltóan már az első hazai kísérletet meghiúsította az Alba, egészen pontosan Hill, aki egyébként a FIBA Európa Kupában harminckét szerzett labdájával szezoncsúcsot döntött. Viszont sajnos ez a derbi is úgy kezdődött, akár a legutóbbi hazai, Paks elleni bajnoki - igaz akkor a végén megfordult az eredmény... A Jászberény jobb dobószázalékkal ellépett és tartotta a különbséget. A pontszerzésben a hazaiaktól végig Wallace járt elől. Öt ponttal is vezetett a Jászberény, de az első negyed fele után Pointer kettő plusz egyével máris visszajött 13-12-re az Alba. Jött Wallace és "pillanatok" alatt nyolccal mentek a hazaiak, ám Keller duplája és triplája valamint Simpson távolija után már 20-20-at mutatott az eredményjelző, de erre még rá tudtak tenni a hazaiak egy közelit.

A második negyed elején 9-0-ás rohamot produkáltak a hazaiak, a játékrész derekán már tíz volt közte. A lepattanókat is jobban gyűjtötték az alsóházat erősítő jászságiak, a fehérváriak valamelyest összeszedték magukat a folytatásban, de így is 45-38-al fordultak a csapatok.

Sajnos az Albának sikerült alulmúlnia mindezt a harmadik negyedben, amelyben csak tizenkét pontot tudott termelni. A játékrész elején Lóránt kosara révén feljött öt pontra, de majd két percet kellett várni a következő gyűrűben elsüllyedő vendég-labdára. Mindeközben a Jászberény szorgosan gyűjtögette a pontokat és hét perc alatt tizenötre növelte a különbséget, ami meg is maradt a harmad végére (65-50).

A záró negyedben sem volt meg az átütő erő - a hétközi Európa Kupa meccs miatt vélhetően fáradt - Albában, amely 35 percnyi játék után tudott hatvan pont fölé menni. Aztán valamelyest megtáltosodott, de ezzel együtt sem tudott érdemben közel kerülni a Jászberényhez. Míg a hazaiak negyven lepattanót gyüjtöttek, az Alba alig ment húsz fölé, ami viszont igen meglepő, hogy támadásban egyet sem húztak le Lóránték. A végére tíz pontra tudott felzárkózni az Alba, amely elszenvedte hetedik vereségét az alapszakaszban.