Kikapott a Vlak-csapat - Képtelen volt gólt lőni az FC Fehérvár

A Borsodi Liga 13. fordulójában Tatabányán lépett pályára az FC Fehérvár a Győri ETO FC vendégeként. A zöld-fehérek stadionja átépítés miatt használhatatlan, a fehérváriak elleni derbi kiemelt kockázatú mivolta miatt pedig a DAC-pályán nem lehetett megrendezni a találkozót. A szurkolók nem paprikázták a hangulatot, szinte csupán a Vidi-drukkerek hangját lehetett hallani a Bányász-stadionban, még akkor is, amikor Tokody lövésénél Sebőknek kellett hárítania az 5. percben... Győri ETO FC – FC Fehérvár 2-0 (0-0)

2006.11.11. 18:37 |

A 11. percben már a fehérváriak veszélyeztettek, a 13.-ban pedig Terjék lőtt a kapu főlé ordító helyzetben. Az első félidőben egyértelmű volt a Vidi fölénye, azonban a helyzeteket senki sem tudta gólra váltani. Az első játékrész hajrájában felpörgött a Győr játéka, mégis a piros-kékek vonulhattak volna előnnyel a pihenőre, ha Dvéri labdája centiméterekkel pontosabb.

Marijan Vlak dühösen fogadta a Fehérvár játékosainak teljesítményét, és ezt a tatabányai öltöző ajtóüvege bánta... A fejmosás nem hatott Dvériékre, és a fordulás után az ETO vette át az irányítást. Sőt, a 49. percben büntetőhöz jutott a „hazai” csapat! Regedei állt a labda mögé, azonban tizenegyesét bravúrral hárította Sebők. A következő percek is a fehérvári kapus védéseiről szóltak, majd Müller és Pákolicz is a Vidi-kapu mellé lőtt. Az 59. percben aztán beérett a zöldek gyümölcse: Tóth szögletét követően Tokody Tibor bólintott a hálóba, 1-0.
 A folytatásban a Vlak-csapat alakított ki több helyzetet, Bozic a kapust találta el, majd Kuttor a kapu mellé fejelt, a 76. percben pedig Sitku találta el óriási helyzetben Stevanovic lábát. A 81. percben aztán az FCF házi gólvágóját a tizenhatoson belül rántották le, a tizenegyest pedig a sértett, tehát Sitku Illés lőtte, Stevanovic pedig bravúrral hárította... A kihagyott büntetőt a 85. percben az ETO bosszulta meg: Kocsis elementális hibáját Tokody használta ki, és saját maga, valamint a győri csapat második gólját szerezte. A Győr végül 2-0-ra nyert, fontos győzelmet aratva a 13. fordulóban.

Győri ETO FC – FC Fehérvár 2-0 (0-0)

Tatabánya, 1200 néző
 Vezette: Kassai (Erős, Vámosi)

Győr: Stevanovic – Kovács, Jäkl, Regedei, Tóth – Bank, Müller, Varga (Pákolicz, 52.p.), Virág (Hanák, 69.p.)– Bajzát (Szabó Zs., 87.p.), Tokody. Vezetőedző: Pajkos János

FCF: Sebők – Csizmadia, Kuttor, Kocsis, Mohl – Bozic, Nagy (Lattenstein, 57.p.), Dvéri, Terjék (Julinho, 65.p.) – Horváth F. (Dajic a szünetben), Sitku. Vetetőedző: Marijan Vlak

Gól: Tokody (59.p., 85.p.)
 Sárga lap: 2-2
 Szögletarány: 6-9