-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Kihelyezett ülést tartott a Hiemer Házban a Parlament Ifjúsági, Szociális és Családügyi Bizottsága
A Hiemer-házban üléseztek ma a Parlament Ifjúsági, Szociális és Családügyi Bizottságának tagjai. Korózs Lajos bizottsági elnök a tanácskozás előtt kiemelte, hogy a testület a székesfehérvári Esélyek Háza működét és az esélyórák tapasztalatait is értékeli. A résztvevőket Warvasovszky Tihamér polgármestere köszöntötte, aki elmondta, a város számára megtiszteltetés – és egyben megerősítése az elvégzett munkának - hogy egy fontos bizottság tartja ülését Székesfehérváron. A polgármester a tanácskozást megelőzően röviden tájékoztatta a bizottsági tagokat az önkormányzat szociális rendeletének legfontosabb pontjairól is.
2007.05.09. 17:16 |
A Hiemer-házban üléseztek ma a Parlament Ifjúsági, Szociális és Családügyi Bizottságának tagjai. Korózs Lajos bizottsági elnök a tanácskozás előtt kiemelte, hogy a testület a székesfehérvári Esélyek Háza működét és az esélyórák tapasztalatait is értékeli. A résztvevőket Warvasovszky Tihamér polgármestere köszöntötte, aki elmondta, a város számára megtiszteltetés – és egyben megerősítése az elvégzett munkának - hogy egy fontos bizottság tartja ülését Székesfehérváron. A polgármester a tanácskozást megelőzően röviden tájékoztatta a bizottsági tagokat az önkormányzat szociális rendeletének legfontosabb pontjairól. Az ülést megelőzően Székesfehérvár szociális ügyeiről tájékoztatta a bizottság tagjait a város polgármestere. Warvasovszky Tihamér elmondta, hogy a fogyatékossággal élők társadalomba való beilleszkedését civil szervezetekkel együttműködve segíti a város. „Székesfehérvár elsők között hozta létre az Esélyek Házát 2004 májusában, mivel úgy éreztük, hogy egy ekkora városnak elsők között kell megtennie ezt a lépést” – mondta a város polgármestere, aki röviden ismertette az önkormányzat szociális rendeletének legfontosabb pontjait is.
„Nemcsak a szociális törvény, valamint a gyermek és családtámogatási törvény adta kötelezettségekben próbál lépést tartani
Székesfehérvár, hanem a rendelet számos más területen is – mint a lakás fenntartási támogatás, az ápolási díj, vagy a nyugdíjasok gépjárműadó kedvezménye – több lehetőséget kínál.” – hangsúlyozta Warvasovszky Tihamér. Az ülésen jelen volt Rauh Edit esélyegyenlőségi szakállamtitkár is, aki elmondta, felkeltette a bizottság érdeklődését a fehérvári Esélyek Házában zajló szakmai munka. A szakállamtitkár kiemelte: az ülés keretében az országos esélyegyenlőségi hálózatról nyújtanak rövid tájékoztatást, amelynek részeként szó lesz az esélyházak feladatairól, történetéről is.