Kihagyott helyzetek - döntetlen a Kaposvár ellen a Sóstón

A labdarúgó Arany Ászok Liga 11. fordulójában az FC.Fehérvár a Kaposvárt fogadta. Az újonc vendégek korán vezetést szereztek, ám a "Vidi" a hajrában egyenlíteni tudott. Igazából egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet, az FC Fehérvár támadásai többnyire meddőnek bizonyultak, míg a vendégek vezető találatuk után jobbára az eredmény tartására törekedtek. Az FC Fehérvár a következő fordulóban, szerdán a Nyíregyháza otthonában lépnek pályára.

2004.11.07. 11:41 |

A labdarúgó Arany Ászok Liga 11. fordulójában az FC.Fehérvár a Kaposvárt fogadta. Az újonc vendégek korán vezetést szereztek, ám a "Vidi" a hajrában egyenlíteni tudott.

FC Fehérvár-NABI-Kaposvár Rákóczi FC 1-1 (0-1)
Székesfehérvár, 1000 néző
Vezette: Hanacsek (Horváth II., Kovács)

FC Fehérvár: Tudor-Csizmadia,Kuttor, Koller, Horváth G.-Lattenstein, Schwarcz (Bozic 66. perc), Tóth I. B., Szabó T. (Kriston 66. perc)-Magasföldi (Csordás 54. perc), Horváth F.
Vezetőedző: Csertői Aurél

Kaposvár: Szűcs-Finta, Zahorecz, Kovácsevics-Farkas N. (Szakály 90. perc), Bank, Nagypál, Andruskó, Tóth II. B-Kardos (Zsolnai 62. perc), Oláh (Galgóczi 86. perc)
Vezetőedző: Prukner László

Gólszerzők: Csordás illetve Tóth II. B

Sárga lapok: Tóth I. B, Lattenstein illetve Kovácsevics, Nagypál, Kardos, Finta

Bármely egyesület megirigyelhetné a Videoton Baráti kör Egyesület által gardírozott klubhelységet. Minden a klub színeiben pompázik, kezdve az ülőgarnitúrától, folytatva egészen a dohányzóasztalokig. A büfé falain pedig a régmúlt idők összes mezgarnitúrája megtalálható. Ki vannak állítva a különböző tornákon, bajnokságokban szerzett kupák, relikviák. A találkozó előtt pedig igazán pezsgő életet fedezhettetek fel a belátogatók.
Az más kérdés, hogy ismét feltűnően kevesen vették a fáradságot, hogy felüljenek a lelátókra, annak ellenére, hogy a csapat már fordulók óta nem kapott ki, és szépen araszolgat felfelé a tabellán. Nem véletlenül jegyezte meg egy szurkoló némi malíciával-„ha ez a csapat az első helyen tanyázna, akkor se lennénk többen!” Hát ezen el lehet gondolkozni, bár akkor még nem tudhatta, hogy eléggé kínkeserves kilencven perc vár rá, és közel ezer társára.

A sárga lapjai miatt eltiltott Hercegfalvi nélkül lépett pályára a hazai gárda, és már a 4. percben megszerezhette volna a vezetést, amikor Lattenstein átadását Magasföldi 12 méterről Szűcsbe lőtte. Válaszként Nagypál 20 méteres szabadrúgása kevéssel szállt el a jobb kapufa mellett. A 8. percben Horváth F. indította Tóth I. Balázst, aki 12 méterről a kapusba lőtt. A 13. percben Horváth F. 13 méterről a keresztlécre emel Szabó T. átadása után. A 16. percben Oláh indította a felezővonalnál, lesgyanús helyzetben kilépő Tóth II. Balázs, aki 11 méterről a kilépő Tudor mellett lőtt a kapu közepébe. 0-1

A vendégel góljuk után kecsegtető lehetőséget puskáztak el, Tóth II.B játszott Nagypál elé, aki 15 méterről lőtt fölé. A 23. percben Kuttor labdáját Magasföldi 13 méterről a keresztléc fölött lőtte el. A 39. percben Szabó T. beadása kissé mélyre sikeredett, Szűcsnek a léc alól kellett tisztáznia. A 44. percben Szabó T. szabadrúgását Horvárh G. csak kevéssel csúsztatta a kapu mellé.

Az 50. percben három kaposvári vezette Kollerre a labdát, ám a védő végül menteni tudott. A 70. percben zöld-fehér kontratámadás után Andruskó beadását Oláh 8 méterről fejelte a fehérvári kapura, Tudor nagy bravúrral tisztázott, Kuttor pedig nagy nehezen felszabadított. A 78. percben Tóth I. Balázs 31 méterről végezhetett el szabadrúgást, lövése a sorfalon megpattant, és Csordás 15 méterről kapásból a kapu közepébe lőtt. 1-1
A 80. percben Kuttor jobboldali beadásáról Horváth F. centiméterekkel maradt le. A 89. percben Kuttor labdájával a lesen levő Kriston lépett ki a védők gyűrűjéből, majd 5 méterről Szűcsbe lőtt. Ezzel a hazaiak eldönthették volna az összecsapást.

Igazából egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet, az FC Fehérvár támadásai többnyire meddőnek bizonyultak, míg a vendégek vezető találatuk után jobbára az eredmény tartására törekedtek.
A fehérváriak a következő fordulóban, szerdán a Nyíregyháza otthonában lépnek pályára.