-
Izgalmas találkozások a könyvtárban
Két izgalmas találkozás részesei lehetnek a könyvtárlátogatók Székesfehérváron. December 6-án, szombaton Bősze Ádám zenetörténész érkezik az Olvasóterembe és mutatja be a Mozart bikiniben című könyvét, majd december 10-én, szerdán Endrei Judit Kazinczy-díjas televíziós bemondó lesz az intézmény vendége. A belépés mindkét programra ingyenes.
2025.12.05. -
Vox Mirabilis karácsony
Veni Emmanuell! címmel a Vox Mirabilis Kamarakórus 2025/26. Hangversenybérleténekkarácsonyváró koncertje kerül sor december 13-án, szombaton, 19 órától a Jézus Szíve templomban. Az együttes vendége a Cantilena Malta Ensemble együttes, Málta egyik legkeresetteb kórusa lesz.
2025.12.05. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04. -
Új Partitúra
Kivételes adventi koncerttel folytatódott a Partitúra hangversenybérlet sorozat. Sugár Nátán dirigálásával Mozart operáival ismerkedhettek meg a fehérvári fiatalok.
2025.12.03.
Kietlen lankák kiállítás és interaktív aromaterápiás előadás a Szent István Király Múzeum eheti kínálatában
Érzékszervekre ható programokat kínál a hétre a Szent István Király Múzeum. A Fekete Sas Patikában április 28-án, csütörtökön 16 órától az egészség illataiba szippanthatnak bele az érdeklődők.
Az illóolajok csodás hatása címmel tart interaktív előadást dr. Takács-Tóth Diána vegyész, aromaterapeuta.
Az illóolajok régtől ismert gyógyító hatását, sokoldalú alkalmazását ismerhetik meg a bemutató során, és lehetőség nyílik ezek kipróbálására is.

A gyógyító illatok megismerését követően elgondolkodtató képekből nyílik tárlat 18 órakor az Új Magyar Képtárban. Süveges Rita képzőművész munkásságában a festészet és a művészeti kutatás egymást egészítik ki. Munkáinak kiindulási pontja a természetfogalom alakulása, azaz, hogy egyes korok társadalmai miként viszonyulnak a természethez. Az elmúlt években az emberközpontúságot meghaladó elméletek és a digitália festői ötvözésével mutatkozott meg. Tudatosan használja az új ökológia nyelvét és kultúráját.
A Smohay-díj 2020-as nyerteseként a mostani kiállításra készült művében a természet egyik fő kizsákmányoló technológiája, egy bányászat által előidézett tájseb utóéletét vizsgálja. A névadó, Kietlen lankák című installáció a gánti felhagyott bauxitbánya különös tájába invitál.
Süveges Rita tárlatát Hornyik Sándor művészettörténész ajánlja majd a látogatók figyelmébe.
