Kialakult a European Rookie Cup döntőjének mezőnye

A húsvéti hétvégén rendezték a serdülők nemzetközi tornasorozatának utolsó selejtezőjét az olaszországi Egnában. Az már korábban biztossá vált, hogy az EC KAC, a Slavija Junior és a címvédő Fehérvár AV19 is ott lesz a torna székesfehérvári döntőjében, a hétvégi selejtezőn pedig a Mladi Jesenice csatlakozott a négyes döntő mezőnyéhez.
2017.04.19. 08:05 |
A háromnapos tornán – mely április 21-23. között lesz az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban – a csapatok körmérkőzéses rendszerben játszanak, mindenki egyszer találkozik mindenkivel, így alakítva ki a döntő végeredményét. Az ünnepélyes eredményhirdetésre április 23-án, vasárnap, 15:15-kor kerül sor. A mérkőzésekre a belépés ingyenes lesz.

A Fehérvár AV19 „Vidd jégre az osztályodat!” címmel pályázatot hirdet az általános iskolák felső tagozata, valamint középiskolák részére. A hétvégi, fehérvári érdekeltségű mérkőzésekre legnagyobb számban kilátogató iskola 100 000 forintos Decathlon vásárlási utalványt kap, a második helyezett 50 000 forintos Decathlon utalvánnyal gazdagodik, míg a harmadik helyezett egy órás ingyenes jeges programon vehet részt az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A pályázat részleteiről a klub értesíti az iskolaigazgatókat.

1. Siskó megvédte bajnoki címét, Szabó Dani továbbra is a leggyorsabb magyar

A Fedettpályás OB-n az ARAK atlétái folytatták a jó szezont. Két aranyérem is született. Siskó Zsófia a tavalyi fedett és szabadtéri rúdugró bajnoki címét megvédte, Szabó Dániel pedig a tavalyi kiugrást feledtette nyáron, de csarnokban sincs nála gyorsabb magyar.

2018.02.19.
  2. Tartalékos összeállításban is biztosan verték a Tatabányát a Fehérvár SE sakkozói

Az NB II-es sakk csapatbajnokság nyolcadik fordulójában a Fehérvár SE a Tatabánya csapatát fogadta, és tartalékosan is nagyarányú győzelmet aratott. Fehérvár SE - Turul SE 9–3. Győzött: Kiss Viktor, Csire Bence, Papagorasz Takisz, Szabó Lőrinc, Pais Nimród, Fellegi Tibor, Fellegi Zoltán, Varga István, míg döntetlent ért el: Nádi Ferenc és a tartaléksorból a kezdőbe került, tizenkét éves Somos Gergő.

2018.02.19.
  3. Kosárlabda: negyedik helyezés a debreceni kupadöntő végén

Nem szerezte meg a bronzérmet a Magyar Kupában az Alba Fehérvár, miután kikapott a Pakstól. A tartalékos fehérváriak a harmadik negyedben még vezettek nyolccal, de a negyedikben csak hat pontra voltak képesek, és végül simán alulmaradtak.

2018.02.18.
  4. Nem védi meg címét, kikapott a Szolnoktól az Alba a kupa elődöntőjében

A Magyar Kupa elődöntőjében klasszikus párosítást láthattunk, az Alba Fehérvár a Szolnokkal játszott. Jó fehérvári kezdés utánmagához ragadta a kezdeményezést a Tisza-parti csapat, amely kőkemény védekezésével nem engedte érvényesülni az Alba erényeit. Mindig volt esélye egyenlíteni, majd fordítani is a Fehérvárnak, de fontos helyzetekben nem működött a támadójáték, így végül szoros meccsen vereség lett a vége. Vasárnap a bronzért játszik az Alba, az ellenfél a Paks lesz.