-
Iskolanyitogatók februárban
Az iskolába készülő nagycsoportosokat vidám, mozgalmas farsangi foglalkozásokkal, a szülőket informatív tájékoztatókkal, iskola- és módszertani bemutatókkal várják február hónapban a város általános iskoláiban.
2026.02.02. -
MCC Vitázz!
Nem hangos, hanem érthető, érveket felsorakozató és meggyőző is – ez a lényege a Mathias Corvinus Collegium által életre hívott, középiskolásoknak szóló vitaversenynek, amelynek regionális fordulóját Székesfehérváron tartják. Az MCC Székesfehérvári Képzési Központjában zajló hétfői rendezvényen Östör Annamária, a központ vezetője és Barbarics Péter, a Vitaakadémia vezetője köszöntötte a tíz elődöntős csapatot.
2026.02.02. -
Szeretetkaland 2026
A Házasság Hete alkalmából 2026-ban is elindul a Szeretetkaland, a Székesfehérvári Egyházmegye online kapcsolaterősítő programja jegyes- és házaspárok számára. A több mint tízéves múltra visszatekintő kezdeményezés heti, otthon elvégezhető feladatokkal segíti a párokat abban, hogy tudatosan időt és figyelmet ajándékozzanak egymásnak, és megújítsák kapcsolatukat.
2026.02.02. -
Farsangfarki felvonulás Fehérváron
Február 15-én, vasárnap rendezi hagyományos farsangfarki mulatságát a Szabad Színház Székesfehérvár Belvárosában. Lesz maskarás felvonulás, tél kitáncolás, játékos fánkevő verseny, hagyományos bőgőtemetés és kiszebáb égetés is. Az évtizedes múltra visszatekintő farsangfarki programra minden jelmezest várnak!
2026.02.02.
Ki?-Ti&Mi és a 2Lifes a Jancsárkertben-zero waste csomagolás és második élet a régi tárgyaknak
Márcuis 14-én szombaton is lesz Ki? Ti & Mi akció a Jancsárkertben: a hulladékmentes mindennapokhoz ezúttal japán eko-csomagolási trükköket tanulhatunk egy kendővel, és 2Lifes újra-használati projekt is bemutatkozik.
2020.03.09. 07:05 |
Újabb akció Fehérváron a környezettudatosság, a fenntarthatóság jegyében: a Ki? Ti & Mi civil csapata ezen a szombaton is a hulladékmentes életmódot népszerűsíti a Jancsárkert Piacon.
A kezdeményezéshez március 14-én a SzékesZÖLDdvár is csatlakozik a japán Furoshiki kendő trükkjeivel: a piacozóknak megtanítják, mi mindenre jó az újrahasznosítható anyagból készült hagyományos eko-csomagolás.
Bemutatkozik a 2Lifes projekt: a használati tárgyaknak a kidobás helyett felajánlott második életét támogatja a KDRIÜ (Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség).
A mozgalom képviselői olyan ötleteket adnak és mutatnak, ami egy bútor, egy kabát vagy egy porszívó újra-használatát jelentheti egy háztartásban.