-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Ki az "Év rendőre"? - Szt. György napi ünnepség elismerésekkel
Április 22-én tartotta Rendőrség napi ünnepségét a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság a székesfehérvári Helyőrségi Klubban. Az ünnepségen elismeréseket adtak át. Az "Év Rendőre" címet a Székesfehérvári Megyei Jogú Város Önkormányzatától Tajti András r. alezredes és Májer László törzszászlós kapta.
Április 22-én tartotta Rendőrség napi ünnepségét a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság a székesfehérvári Helyőrségi Klubban. Az ünnepségen elismeréseket adtak át.
Belügyminiszteri előléptetésben ketten, országos rendőr-főkapitányi előléptetésben hatan részesültek. Az Országos Rendőr-főkapitányság vezetője 1 főt dicséretben és pénzjutalomban részesített.
Az ORFK Közbiztonsági Főigazgatója, Bűnügyi Főigazgatója, Gazdasági Főigazgatója szakterületén végzett kiemelkedő munkájuk elismeréseként egy-egy főt részesített elismerésben.
Papp Károly r. ezredes, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője eredményes munkájuk elismeréseként 14 rendőrt soron kívül előléptetett. Kiemelkedő szakmai munkájuk elismeréseként dicséretben és pénzjutalomban részesített 50 rendőrt és 21 közalkalmazottat.
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője Fejér megye közbiztonsága érdekében huzamosabb időn át végzett kiemelkedő munkája elismeréseként dicséretben és pénzjutalomban részesítette Cseh Istvánt, a Fejér Megyei Polgárőr Szövetség elnökét.
A Fejér Megyei Közgyűlés elnöke a megye közbiztonságáért végzett kiemelkedő munkájukért elismerésben részesített 7 főt.
Az "Év Rendőre" címet a Székesfehérvári Megyei Jogú Város Önkormányzatától Tajti András r. alezredes és Májer László törzszászlós kapta. Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata Rakonczai András r. őrnagynak és Szabó György r. főtörzszászlósnak adományozta azt "Év Rendőre" címet. Õk az elismerést a Dunaújvárosi Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésén vették át. Dunaújváros önkormányzata további három személyt pénzjutalomban részesít. Az elismeréseket ők a szombati ünnepségen veszik át. A Sárbogárdi Város Önkormányzata az "Év rendőre" díjat Dr. Horváth Zoltán r. alezredes úrnak adományozta. Gárdony Város Önkormányzata Juraszkó Pál r. alezredesnek és Bukodi László r. alezredesnek adta e címet.
Szakterületén végzett eredményes munkájuk elismeréseként Mór Város Polgármestere 1 főt, míg a Mezőfalvai Mezőgazdasági Termelő és Szolgáltató Részvénytársaság 2 főt részesített jutalomban.