-
Ave Cézár!
Izgalmas időutazásra várta a Floralia első napja a gyermekeket és felnőtteket egyaránt a Gorsiumban. A pompás császári bevonulás mellett az autentikus, látványos harci bemutatók, életképek, valamint kortárs, mégis korhű komédia várta a látogatókat. Vasárnap, lovas solymász bemutatók lesznek, valamint összecsapnak a lovas kelták a gyalogos rómaiak.
2026.05.02. -
Garantált tárlatvezetés a kiállításon
Garantált tárlatvezetéseket tartanak a májusi keddeken a TOTUS TUUS – Teljesen a Tiéd című, Szent II. János Pál pápa életművét bemutató kiállításban. Az első alkalomra május 5-én 16.00 órai kezdettel került sor a Szent István Király Múzeum Rendház épületében. A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.
2026.04.30. -
Egy nap Haydn mesterrel
Befejeződött az Alba Regia Szimfonikus Zenekar Somorjai-bérlet koncertsorozata. A Szent István Művelődési Házban az Egy nap Haydn mesterrel című hangversenyen Dénes-Worowski Marcell vezényelte a szimfonikusokat.
2026.05.01. -
Új kiállítás nyílt a Fő utcán
A lengyelek egyik legfontosabb ünnepét mutatja be az az újonnan nyílt kiállítás, amelynek megnyitóját kedden tartották. A tárlat egészen május ötödikéig tekinthető meg a Fő utcán.
2026.04.29.
„Kharón ladikján…” - Kreatív rajzpályázatot hirdetett általános iskolásoknak a múzeum
A „Kharón ladikján… A halál régészete” címmel nyílik kiállítás a Szent István Király Múzeumban februárban. Ehhez kapcsolódóan kreatív rajzversenyt hirdetnek általános iskolások számára. A tervezett plakát leghangsúlyosabb eleme a választott történet, isten, irodalmi alak képi ábrázolása kell legyen. Ezen kívül fel kell tüntetni a plakátterven a kiállítás címét szövegesen. A betűméret, -típus, -szín stb. megválasztásánál is értékelik a kreatív megoldásokat, így akár saját tervezésű betűtípust is alkalmazhatnak a gyerekek. A fő szempont a témához és a kép stílusához való illeszkedés. Egyéb szöveget a plakátterven feltüntetni nem kell.
A beérkezett alkotásokat bemutatják a Szent István Király Múzeum – Csók István Képtárban nyíló kiállítás előterében, és annak teljes ideje alatt megtekinthetők lesznek. A pályaműveket a Szent István Király Múzeum munkatársaiból (régész, művészettörténészek, művész, múzeumpedagógus és történész) álló többtagú zsűri bírálja el. A megnyitón kihirdetik az első három helyezettet, akik díjban részesülnek. A Szent István Király Múzeum által összeállított egyedi ajándékcsomag mellett az első helyezett osztálya ingyenesen nézheti meg a kiállítást tárlatvezetéssel, valamint a második és harmadik helyezett három-három belépőjegyet kap.
A pályaműveket 2022. január 31-ig lehet leadni személyesen, egy borítékba helyezve az Országzászló tér 3. szám alatti épület portájánál kihelyezett dobozban. Vagy elküldhetik postai úton a Szent István Király Múzeum címére: 8000 Székesfehérvár, Fő utca 6. A borítékon fel kell tüntetni: „Rajzverseny”.