Kézilabda ünnep, bátortalan játékkal - húsz góllal győzte le a Győr az Alba Fehérvár KC-t

Átmasírozott a Bajnokok Ligája címvédője az Alba Fehérvár KC-n. A győriek legjobbjaikkal álltak fel és húsz góllal legyőzték Deli Rita lányait. A hazaiaknak voltak szép pillanataik, világklasszisaival a győriek könnyedén hozták a kötelezőt.

Alba Fehérvár KC - Győri Audi ETO KC 18-38 (10-21)

2018.01.13. 19:40 |

Kézilabda ünnepre készültek a Köfém-csarnokban, hiszen a BL és az NBI címvédője nem mindennap bukkan fel Székesfehérváron. A különleges derbi igazi kuriózummal kezdődött: az Év sportolójának választott világbajnoki bronzérmes gátfutó, Baji Balázs végezte el a kezdődobást - aki nem mellesleg, ahogy a tavalyi londoni vb előtt, ezúttal is a Bajnokok Városában edz.

Ambros Martin a vendégek mestere nem bízta a véletlenre a dolgok folyását, szinte legerősebb kezdőcsapatával esett neki a hazaiaknak. Broch sorozatban lőtt négy góljával és Görbicz Anita 2001. bajnoki találatával öt és fél perc után 6-1 állt az eredményjelzőn. A fehérváriak aztán magukhoz tértek, Pelczéder labdaszerzése és gólja után felhördült a csarnok, de sorozatban jöttek a zöld-fehér találatok és a kapuban Grimsbö is maradandót alkotott. A megtelt vendégszektor az első félidő hajrájára már tíz gólos előnynek tapsolhatott, sőt Grimsbö is összehozott egy gólt. az mindenképpen bíztató volt, hogy a játékrész vége előtt az Alba Fehérvár KC két gólt is összehozott emberelőnyből. Tomori gólja végül azt jelentette, hogy a félidőre tizenegy lett közte.

Sajnos fehérvári szempontból a második játékrész sem indult jól, hat percet kellett várni az első albás gólra. Görbicz többször is megvillant és a BL címvédő fiataljai is hozzátették a magukét a különbség növekedéséhez. A Győrnél szinte minden mezőnyjátékos betalált legalább egyszer, a kétszázadik meccsét játszó Amorim például négyszer is. A fehérváriak lendületüket vesztették és elhúzott az ETO. A sérüléséből felépülő Hansen megdobta csapata 38. gólját, miközben az Alba Fehérvár KC csak tizennyolcig jutott.

Alba Fehérvár KC: Mistina, Flavia Gabina (kapusok) - Májer 1, Zhilinskaite 5, Lavko 6 (3), Mendy 1, Gorshenina 1, Pelczéder 1, Gjorgjievska 1, Mayer 1, Temes 1, Rózsás.

1. Négy forduló óta veretlen a MÁV Előre a NB II. Nyugati csoportjában

3:0-ra nyert a MÁV Előre SC az 1.MCM-Diamant Kaposvári Röplabda Akadémia U21 otthonában. Blázs Eszterék így már négy forduló után veretlenek és MÁV Előre eddig mind a négy bajnoki találkozóját győzelemmel zárta a 2018-2019-es évadban.Női NB II, Nyugati csoport:1.MCM-Diamant KRA – MÁV Előre SC 0:3 (-21, -20, -22)

2018.10.22.
  2. Büntetett a Salzburg emberelőnyben - három góllal kikapott a Fehérvár AV 19

Ipari mennyiségű kiállítást kapott a Fehérvár AV 19 itthon, az előző szezon döntőse, a Salzburg ellen. A "nehézsúlyú" ellenfél ezúttal megállt hét szerzett gólnál, de a Volán csak négyig jutott. Voltak jó periódusai a hazaiaknak, de az osztrák együttes fórjai kifogták a szelet a vitorlájukból. A fehérváriak mérlege: huszonnégy büntetőperc és hat kapott gól emberhátrányban.

2018.10.21.
  3. "Könnyed, hátradőlős": egyetlen ponttal verték a fehérvári kosarasok a Jászberényt

A portói európai kupameccs után hosszú utazással a lábakban játszottak bajnokit az Alba Fehérvár kosarasai Jászberényben. Az öt külföldivel felálló és azokat alig forgató berényiek kamikáze-stílusban kezdtek, tíz fölött vezettek egy negyed után. Felébredt a sok triplát dobó Alba, sikerült fordítani, de a győzelem az utolsó pillanatig kétséges volt.

2018.10.20.
  4. Három góllal kikapott a Fehérvár AV 19 a bajnoktól

A címvédő Bolzano ellen teljesítette a "húzósnak" ígérkező hétvége első felvonását a Volán, amely az első harmadban még tudott egyenlíteni, de aztán alulmaradt a Rókákkal szemben. A szurkolók örömére jutott egy szépségtapasz a végére, Szabó Dániel találatával három gólra jött fel a Fehérvár AV 19. Vasárnap is szép feladat vár a Volánra, amely a Salzburgot fogadja az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban.