Kézilabda: izgalmas mérkőzésen egy góllal nyert az Alba Fehérvár KC női kézilabdacsapata

Azt írtuk a mérkőzés előzetesében, hogy minden arra utal, biztos fehérvári siker születik az Alba Fehérvár KC-Szombathelyi KKA női NB I-es bajnoki kézilabdamérkőzésen. Végül a fehérváriak nyertek, megvolt a siker, de ez a találkozó lefújásáig kicsit sem volt biztos.
2021.11.05. 21:33 |

A vége kaotikus volt, bármelyik csapat nyerhetett volna

Az Andorka, Hucker játékvezetői kettős sípjelére indult 60 perce útjára a játék. A vendégek igen bátran, magabiztosan tették a dolgukat, a 15. percig rendre náluk volt az előny, ekkor fordított először a hazai alakulat. Fej, fej mellett haladtak a csapatok, hol itt volt az előny, hol ott. hol kettővel vezetett ez, majd a másik. Egyre inkább belelendült az Alba, de sosem tudott kettőről a háromra lépni, elsősorban azért, mert a támadó játékukban nem volt elegendő ötlet. Ha Triscsukot szoros emberfogással kivették a játékból, megbénult a hazai alakulat, szerencsére Besszer átvette a gólszerző feladatkört, de így is a végén látott hibák miatt a Szombathely mehetett előnnyel a pihenőre.

Fordulás után gyengélkedtek a házigazdák, 3 góllal mentek a látogatók. Aztán összekapta megát az Alba Fehérvár KC, ismét vezettek. Megint fordult a kocka, és ott volt az előny. A hajrára nagyon beindult a vendéglátó Ohjama szinte tarthatatlan volt, vezetésével 5 perccel a vége előtt újra három gólos előnyének örülhetett a hazai csapat. Aztán csak kettőnek, majd csupán egynek. De két gyors gólváltás után megmaradt az az egy, ami két pontot ért.
Íme a találkozó fontos adatai:

ALBA FEHÉRVÁR KC-SZOMBATHELYI KKA 29-28 (15-16)

FEHÉRVÁR: Tóth Nikolett – TÖPFNER 4, Boldizsár 1, BESSZER 6, Varga E. 1, TRISCSUK 6, Takó 1. Csere: Pijevic (kapus), Bardi, OHJAMA 8 (2), Szarka A. 1, Domokos D., Gerháth K. 1. Edző: Boris Dvorsek

SZOMBATHELY: Tomasevics - Horváth P. 3, Kadlicsek, PŐDÖR R. 4 (2)., GORILSZKA 7, Stosic 3, CSIRE F. 6. Csere: Balog J. (kapus), Szendrei, Prkacin 2, Cristina-Viorica, Virág 3, Lubjanaja,
Edző: Marosán György

Az eredmény alakulása: 6. p.: 2-2. 12. p.: 5-6. 18. p.: 10-9. 24. p.: 12-12. 28. p.: 15-14. 34. p.: 15-18. 40. p.: 17-19. 46. p.: 21-21. 52. p.: 23-23., 58. p.: 27-25.

Kiállítások: 10, illetve 8 perc

Hétméteresek: 2/2 illetve 2/2

Mestermérleg:

Józsa Krisztián másodedző: — Nagyon komoly csatára készültünk, az is lett. Hihetetlenül fordulatos mérkőzés volt, amelyen a végjáték döntött. Tudtuk azt, hogy számunkra a védekezés lesz a kulcs, ezt nem is tudtuk megoldani egészen a 45. percig. Ott váltottunk és hibára kényszerítettük a Szombathelyt. A vége kaotikus volt, bármelyik csapat nyerhetett volna, most egy kicsit a szerencse mellett a szívünknek is köszönhetjük a győzelmet.

Marosán György: — A semleges nézők biztosan minden Fehérvár-Szombathely mérkőzésen jól szórakoznak, mert két évvel ezelőtt is izgalmas vígjátékot játszottunk itt, és előtte otthon döntetlen volt, most pedig egy gól döntött. Élvezetes, harcias mérkőzés volt, ahol most nekünk lefelé görbül a szájunk, a fehérvárnak pedig felfelé. Nem kell szégyenkeznünk, nagyon sokáig bírtuk, nüánszok döntöttek, de nem a mi javunkra.