-
Izgalmakban gazdag sporthét
A MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata tovább küzd a bajnoki címért az Extraliga döntőjében. A Videoton FC Fehérvár Szentlőrincre, az Alba Fehérvár KC Budaörsre utazik és igazi amerikaifutball-fesztiválra várja a szurkolókat május 10-én, vasárnap a Fehérvár Enthroners.
2026.05.07. -
Nyert az Alba Fehérvár
Sopronban is győzött az Alba Fehérvár kosárlabdacsapa, ezzel megnyerte a két nyert meccsig tartó párharcot. A székesfehérvári alakulat a folytatásban az ötödik helyért lép pályára, ahol vagy a Honvéddal vagy a DEAC-cal találkozik.Sopron KC - Alba Fehérvár 96-102 (17-29, 35-33, 22-19, 22-21)
2026.05.05. -
Nyílt nap az ARAK-nál
Az atlétika különböző versenyszámaival, valamint a tájfutás alapjaival ismerkedhettek gyerekek és szüleik az Alba Regia Atlétikai Klub nyílt napján. A program célja a sportolás népszerűsítése volt.
2026.05.06. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29.
Kézilabda: bíztató, egygólos fehérvári vereség Siófokon
A hétvégi Magyar Kupa négyesdöntő után szerdán este már ismét a bajnokságban lépett pályára a Fehérvár KC. Deli Rita csapata a Győr elleni vesztes negyeddöntő után a középházban folytatta, ahol az érdiekkel szemben alulmaradó Siófok lett az ellenfél. Az FKC az első meccsen, idegenben egygólos vereséget szenvedett.
Siófok KC – Fehérvár KC 27-26 (11-17)
2016.05.04. 19:48 |
A hétvégi Magyar Kupa négyesdöntő után szerdán este már ismét a bajnokságban lépett pályára a Fehérvár KC. Deli Rita csapata a Győr elleni vesztes negyeddöntő után a középházban folytatta, ahol az érdiekkel szemben alulmaradó Siófok lett az ellenfél. Az FKC az első meccsen, idegenben egygólos vereséget szenvedett.
Egy kupakudarc után kellett pályára lépnie a Fehérvár KC-nak Siófokon szerda este. Érdekesség, hogy két esztendővel ezelőtt az EHF-kupa vesztesen megvívott elődöntője után néhány nappal szintén a Balaton partjára látogatott az FKC, akkor sikerült nyerni. Ezúttal a Magyar Kupa négyes döntőjében lett negyedik a gárda, így nem a legfeldobottabb hangulatban utaztak Tilingerék Siófokra. Nem kezdett rosszul azonban a Fehérvár, és a szünetben úgy tűnt, hogy nem csak a meccs, hanem a párharc is eldőlhet már az első mérkőzésen. Harminc perc után hat góllal, 17-11-re vezetett az FKC. A második félidőre azonban feltámadtak a hazaiak, és szép lassan kezdték ledolgozni hátrányukat, az utolsó tíz percre 24-24-es döntetlennel fordultak a csapatok. A hajrát jobban bírták a balatoniak, és végül, ha nem is könnyen, de egy góllal, 27-26-rí nyertek. Ez pedig azt jelenti, hogy a Fehérvár KC bár kikapott, kedvező helyzetből várhatja a jövő heti visszavágót.
Siófok KC – Fehérvár KC 27-26 (11-17)