-
Új igazgató a Mondeleznél
A Mondelēz International bejelentette, hogy 2026 januárjától Berkó Gábort nevezi ki magyarországi ügyvezető igazgatónak. Berkó Gábor több mint két évtizedes nemzetközi tapasztalattal rendelkezik a fogyasztási cikkek piacán. Az új igazgató a Procter & Gamble-től érkezett a Mondelēz -hez, ahol számos hazai és regionális vezetői pozíciót töltött be, legutóbb a magyarországi ügyvezető igazgatói posztot látta el.
2026.01.29. -
Tudatos évtervezés
A 2026-os üzleti év tudatos megtervezése volt a fókuszában annak a FIVOSZ által szervezett workshopnak, amelyet fiatal vállalkozók számára tartottak Székesfehérváron. Az esemény célja az volt, hogy a résztvevők ne csupán célokat fogalmazzanak meg, hanem működő keretrendszert kapjanak ahhoz, hogy vállalkozásuk valóban támogassa ezek elérését.
2026.01.29. -
Precíziós gazdálkodás szak indul
Január végéig lehet jelentkezni az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar frissen meghirdetett, precíziós gazdálkodás szakirány továbbképzésére. A februárban induló képzésre január 31-ig várják a jelentkezéseket.
2026.01.19. -
Ingyenes födémszigetelés!
Az ingyenesen igényelhető szigetelési programok keretében továbbra is lehetőség nyílik különböző energiamegtakarítási megoldások alkalmazására, a lakossági energiahatékonyság növelésére. A még mindig ingyenesen igényelhető födémszigetelés beépítésével akár 20-30%-os fűtési energiamegtakarítás is elérhető. A lehetőség a székesfehérvári ingatlanok esetében is rendelkezésre áll.
2026.01.09.
Kezdődik a Parmalat felszámolása -Fejértej Rt?
Megkezdődhet a székesfehérvári Parmalat felszámolása, miután szerdán jogerőre emelkedik az erről szóló végzés. A Fejér Megyei Bíróság szóvivője elmondta: a felszámolási eljárásról szóló végzés közzététele után 40 napjuk van a hitelezőknek, hogy az adóssal szembeni követeléseikről nyilatkozzanak.
Megkezdődhet a székesfehérvári Parmalat felszámolása, miután szerdán jogerőre emelkedik az erről szóló végzés. A Fejér Megyei Bíróság szóvivője elmondta: a felszámolási eljárásról szóló végzés közzététele után 40 napjuk van a hitelezőknek, hogy az adóssal szembeni követeléseikről nyilatkozzanak.
Somogyi Ferenc kijelölt felszámoló biztos azt mondta: eddigi ismeretei alapján bizonyos benne, hogy a tejfeldolgozó céget még meg lehet menteni -válaszolta a Magyar Rádió kérdésére.
A Fejér Megyei Bíróság március 23-án rendelte el a Parmalat Hungária Rt. felszámolását, az eljárás lebonyolítására a budapesti TM-Line Kft.-t jelölte ki. A végzést a felszámolási kérelmet a hitelezők közül másodikként, január 30-án - 270 millió forint, 60 napon túli tartozás fejében - benyújtó Tejtermék Tanács által kezdeményezett ügyben hozta meg a bíróság. A végzés ellen 15 napon belül mindkét félnek lehetősége lett volna fellebbezni.
A Parmalat Hungária Rt. ellen hét hitelező kért a cég 60 napon túli, lejárt fizetési határidejű tartozásainak fejében felszámolási eljárást a bíróságtól.
Az első hitelezői kérelmek benyújtását követő napokban a tejfeldolgozó társaság csődeljárást kért maga ellen, azt azonban első fokon a bíróság elutasította.
Márciusban már maga Parmalat Hungária Rt. is a felszámolási eljárás minél korábbi időpontban történő elrendelését szorgalmazta. Ugyanis - ahogy az elnök-vezérigazgató a dolgozókhoz írt levelében megfogalmazta - a cég eladása nem járt sikerrel, és a kialakult helyzet miatt nincs más választás, mint a felszámolás.
A Parmalat Hungária Rt. kedden közleményben tudatta az MTI-vel, hogy a társaság régi cégnevének, a Fejértej Rt. visszaállítása céljából a törvényben meghatározott határidőn belül összehívta a társaság közgyűlését.
A cég többségi tulajdonosa, a Parmalat S.p.A "nyitott arra, hogy megállapodást kössön a felszámolóval a márkanév használatáról" - olvasható a Parmalat Hungária Rt. elnök-vezérigazgatója, Cristiano Villani által aláírt közleményben.
Amennyiben szerdán kézhez kapja a felszámolást elrendelő végzés jogerőre emelkedéséről szóló határozatot, még aznap munkához lát - mondta az MTI-nek a Hungária Rt. felszámolásának lefolytatására kijelölt felszámoló biztos.