Kettős rögbi forduló a hétvégén a Köfém pályán

Otthonában fogadta a Fehérvár Rugby Club a Kecskemét kadett és junior csapatát. Az előbbin a fehérvári gárda rendkívül kiélezett mérkőzésen 33:27-es - félidőben 5:15 - végeredménnyel győzte le az alfödi csapatot. A junior mérkőzésen is a hazai csapat dialamaskodott, az eredmény: Fehévár Rugby Club - Kecskemét RC 43:8 (17:5). Ezzel a Fehérvár Rugby Club junior csapata biztosan őrzi a második helyét a bajnokságban.
2011.11.28. 11:26 |

A kadett mérkőzésen az első félidő után még vezetett a KARC a Fehérvár ellen, de a szünetben sikerült lelket önteni a fiatal férfipalántákba s mikor elhitték, hogy győzhetnek, felőrölték a Kecskemét védelmi vonalait. Pontszerző:. Csörgei István 10 pont, Kerék Ádám (csapatkapitány) 23 pont. Ezzel az FRC a negyedik helyen zárta az őszi szezont.
Állnak Sárvári Ákos gyúró, Szabó Gergely CSK, Kántor Ákos, Mester Máté, Straub András, Révfalusi Bálint, Bobrovniczki Péter, Bárdfalvi Tamás, Õrsi Dávid, Krepsz Áron, Gyolcsos Ferenc edző. Térdelnek: Antal Benjámin, Kerék Ádám, Szőlősi Lóránd, Baranyai Sanyi, Sopisz Aposztolis, Borsos Gábor, Kósa Bálint, Göbölös Bence, Csörgei István.

A junior mérkőzésen is a hazai csapat dialamaskodott, az eredmény: Fehévár Rugby Club - Kecskemét RC 43:8 (17:5). A jó kezdés után a mérkőzés 5. percében Kósa passzát követően Révfalusi Bálint szerzett célt (5:0), majd az azt követő jutalomrúgást a célpasszt adó Kósa Bálint értékesítette is(7:0). A második célt Kántor Ákos szerezte, mikor egy megrúgott labdára vetődött rá a kecskeméti célterületen (12:0). A mérkőzés egyetlen vendég célját a 25. percében szerezte a Kecskemét gyors háromnegyede, mikor a rosszul szerelő fehérvári centerek között könnyen elfutottak (12:5). Pár perc múlva azonban javítottak a Vadkanok: ismét Kósa és Révfalusi összjátékból született a 3. fehérvári cél (17:5). A második félidőre aztán újult erővel érkezett a hazai csapat, s az 5. percben Szöllősi Loránd szép elfutását követően 5 ponttal növekedett az előny (24:5), majd Kósa jutalomrúgásval még kettővel (26:5). A Kecskemét még szépített egy büntetőrúgással (26:8). de Kósa két perc múlva a szélen újból elfutott (31:8). Szinte az egész második félidőben hatalmas nyomás volt a kecskeméti célterületen, a 20. percben több rövid tolongáshullámot követően Bobrovniczki Péter három ellenfelet is felborítva újabb 5 pontal növelte a fehérvári elönyt (26:8), majd ezt követően Kósa természetesen ezt a jutalomrúgást is berúgta (38:8). Az összecsapás utolsó percében Kósa Bálint ismét célt szerzett a kecskeméti védőket maga mögött hagyva, ráadásul a tőle megszokott magabiztossággal értékesítette a rúgást is, így kialakult a 43:8-as végeredmény. Ezzel a Fehérvár Rugby Club junior csapata biztosan őrzi a második helyét a bajnokságban.