Kettőből kettő – a Paksot is legyőzte az Alba Fehérvár

A szolnoki magabiztos siker után ezúttal a Lóránt Péterrel felálló Atomerőmű volt a vendég az Alba Regia Sportcsarnokban. Az Alba Fehérvár ezúttal, ha nem is olyan könnyedén, mint egy hete, de ezúttal is nyert, így pedig két rangadót „húzott be” kezdésképpen.
Alba Fehérvár – Atomerőmű SE 88-83 (21-27, 28-15, 20-22, 19-19)

2019.10.05. 20:51 |

Keller Iván triplájával indult az Alba Fehérvár – Atomerőmű mérkőzés a kosárlabda bajnokság második fordulójában. És nem csak Keller, a csapat is jól kezdett, két perc után 7-2 állt az eredményjelzőn. Öt perc után 12-8 volt az állás, Lóránt Péterék azonban egy 8-0-val fordítottak, és a szünetig már nem is adták ki a kezükből a vezetést, Shannon Evans dudaszós duplája zárta a negyedet.

27-21-es vendégelőnnyel indult a második tíz perc, és Evans kosarával, így pedig már nyolc volt közte. 34-26-os paksi vezetésnél azonban nagyon összekapta magát az Alba, Molnár Márton dupláival, és például Ljubicsics triplájával zárkóztak a hazaiak, a nagy rohanás vége egy 15-0 lett, amely már hétpontos fehérvári előnyt ért. A nagyszünetben is ennyivel, 49-42-re vezetett Jesus Ramirez gárdája.

A fordulás után tovább nyílt az olló, a 24. percben már tizenkét ponttal vezetett az Alba. A negyed végére azonban visszajött az Atomerőmű, elsősorban Nacholas Faust remeklésének köszönhetően, – a légiós hét triplával, és huszonnégy ponttal zárta a meccset – másodsorban pedig az Alba hullámvölgyének köszönhetően, amikor sem támadásban, sem védekezésben nem úgy ment a játék, ahogy a találkozó nagy részében.

A zárónegyed előtt ötpontos előnyben volt az Alba, így kiélezett végjátékra volt kilátás. Az Alba ugyan egy ízben tízzel is vezetett már, Braniszlav Dzunics együttese nem adta fel, és a 38. percben Faust (egyetlen) duplával a vezetést is átvette. Jött azonban Darrin Govnes és egy három pontossal 83-81-re módosította az állást, de a Falcótól érkező amerikai játékos villant még kétszer, ami döntőnek bizonyult. Az Alba 88-83-ra legyőzte a Paksot, ezzel pedig két rangadót követően két győzelemmel áll a tabellán.

Alba: Ljubicsics 6/6, Molnár 15, Csupkovics 6, Markovics 14/3, Keller 3/3, cserék: Guyton 14/3, Csorvási 4, McDuffie 12/3, Takács, Govens 12/3.