Kettőből semmi – emberelőnyben sem tudott nyerni az FC Fehérvár

A labdarúgó NB1 2. fordulójában a nyeretlenek csatáját vívta egymással az FC Sopron és az FC Fehérvár. A fehérváriak a győzelem reményében utaztak a Hűség Városába, annak ellenére, hogy immár három éve nem sikerült nyerniük a piros-kékeknek Sopronban. Sajnos, a rossz sorozat még most sem szakadt meg, ugyanis a Vidi egygólos vereséget szenvedett, úgy, hogy a hazaiak már a 12. perctől emberhátrányban játszottak... FC Sopron – FC Fehérvár 2-1 (1-0)

2006.08.06. 21:08 |

A Sopron – Fehérvár találkozó egyperces gyásszünettel kezdődött a napokban ekhunyt Szusza ferenc tiszteletére.
  Vad II. játékvezető sípszavára a Sopron kezdte a mérkőzést, melynek második percében máris a Vidi játékosai veszélyeztettek, azonban Alexander Alumona hét méterről Rabóczki kapusba lőtte a labdát. A 12. percben megfogyatkozott a hazai csapat: Bagoly Gábor nyújtott lábbal csúszott rá Csizmadia sípcsontjára, megmozdulásáért a bíró rögtön felmutatta a piros lapot. Gondolták a fehérvári hívek, itt már nem lehet nagy gond, azonban azzal nem kalkuláltak, hogy a piros-kékek mostanában hadilábon állnak a befejezésekkel, no meg a Sopron adja meg magát egykönnyen. Ennek ékes bizonyítaként az első félidő utolsó percében Sira iramodott meg a jobb oldalon, beadását pedig a fehérváriak válogatott védője kézzel blokkolta a tizenhatoson belül, 11-es! A büntetőt Horváth András végezte el, lövését hárította Sebők Zsolt, azonban a kipattanó éppen a középpályást találta meg, aki így az üres kapu közepébe passzolt, 1-0.

A második játékrészben hiába birtokolta többet a labdát az FC Fehérvár, támadásaikban elegendő átütő erő, a soproni legények pedig nagy akarattal küzdöttek és nem rettentek meg a támadásvezetésektől sem. A 68. percben Mario Bozic a felsőlécet találta el, majd a 78. percben Vincze szögletét követően a szünetben csereként bállt Horváth Gábor ugrott a legmagasabbra és zavartalanul bólinthatott a hazai kapu bal oldalába. 1-1. A gól után érett a vendégek vezető találata, azonban kiélezett szituációban Sitku rossz megoldást választott, majd Csizmadia veszélyes centerezéséről is lemaradtak a társak. A 93. percben érkezett a kegyelemdöfés: Horváth András indult meg egy kontaakcióban, Kuttort lehagyta, majd Horváth Gáborra vezette rá a labdát, becsapta a védőt és közelről jobb külsővel lőtte ki Sebők mellett a rövidsarkot. Ez volt a találkozó utolsó momentuma, tehát a 80 percen át emberhátrányban futballozó Sopron 2-1-re nyert, az FC Fehérvár pedig két bajnoki mérkőzés után pont nélkül szerénykedik a tabellán...

NB1, 2. forduló

FC Sopron – FC Fehérvár 2-1 (1-0)

Sopron, 3200 néző
 Vezette: Vad II. (Kovács, Deutsch)

FC Sopron: Rabóczki – Ibric, Bagoly, Radu, Munteanu – Horváth A., Lekic, Demjén (Sira, 20.p.), Magasföldi (Ivancsics, 72.p.) – Feczesin, Cigan (Varga, 82.p.). Edző: Selymes Tibor

FC Fehérvár: Sebők – Csizmadia, Kuttor, Koller (Horváth G., a szünetben), Vincze – Bozic, Dvéri (Lattenstein, 75.p.), Schwarcz – Alumona, Sitku, Györök (Horváth F., a szünetben). Vezetőedző: Csertői Aurél

Gól: Horváth András 46.p., 93.p. ill. Horváth Gábor 78.p.

Sárga lap: 2-2
 Kiállítva: Bagoly 12.p.
 Szögletarány: 7-9