Kétszer is vezetett a Volán Innsbruckban, ahol végül egy pontot szerzett

Jól indult a Fehérvár AV 19 EBEL-találkozója a felsőház végéhez tartozó Innsbruck otthonában, mivel hamar két gólos vezetést szereztek Kógerék. A második harmad - ahogy szombaton a Bolzano ellen - most sem sikerült, mivel egyenlítettek az osztrákok. Aztán Hári góljára is jött a válasz. Végül szétlövéssel győzött az Innsbruck. A Volán egy helyet előrelépve a tizedik az EBEL-ben.

Innsbruck - Fehérvár AV 19 4 - 3 (0-2) (2-0) (1-1) (0-0)

Gól: Schramm, Bishop, Yogan (2) ill., Utolia, Vidmar, Hári.

2017.12.18. 22:03 |

Kísértetiesen hasonlított a meccs eleje a Bolzano elleni hazai derbihez. A Volán nyolc és fél perc alatt ezúttal két góllal ment el. Előbb Luttinnen asszisztja nyomán Uotila talált be, majd Vidmar váltotta gólra a második fehérvári emberelőnyt.

A második harmadban záporoztak a lövések Carruth kapujára és bőséggel kapta az emberelőnyöket az Innsbruck. A harmincegyedik percben szépítettek, majd emberelőnyös szituációban a játékrész hajrájában egalalizáltak az osztrákok, akik tizennyolc kapura lövést zúdítottak a fehérvári ketrecre, míg a Volán csak háromszor próbálkozott.

Jól indult a harmadik harmad: a hazaiaktól Pedevilla végleges fegyelmivel elhagyta a jeget, kettős emberelőnyből pedig Hári János szerzett ismét vezetést a Fehérvár AV 19-nek. Sajnos ez - ismét - csak átmeneti előny volt, kevesebb mint másfél perc múlva egyenlített az Innsbruck. Kissé fukarkodtak a fehérváriak a kapura lövésekkel, a  rendes játékidőben 39-20 volt a sógorok javára. Ezzel együtt is jöhetett a hosszabbítás, de az öt perc alatt csak egy-egy sikertelen kapuralövést jegyezhettünk fel.

Jött a szétlövés, amelyben az osztrákok bizonyultak jobbnak. A Fehérvár AV 19 egy helyet előrelépve a tabella tizedik pozícióját foglalja el, nyolc pontra került a hatodik helytől, amelyet éppen az Innsbruck foglal el.

A Fehérvár AV 19 kedden már Bolzanoban játszik, majd csütörtökön itthon vághat vissza az Innsbrucknak.

Gól: Schramm, Bishop, Yogan (2) ill., Utolia, Vidmar, Hári