Kétszer is egyenlített, egy pontot szerzett a MOL Vidi Pakson

Nem kezdett jól a Mol Vidi a Paks ellen, de Marko Nikolics gárdája kétszer is egyenlíteni tudott. A hajrában a győzelemért is támadhattak a fehérváriak, végül egy pontot hoztak el a tolnaiak otthonából.
2019.03.09. 19:09 |

Az OTP Bank Liga 24. fordulójában Pakson lépett pályára a Mol Vidi. Marko Nikolics visszaállt a kétcsatáros játékra, a fehérvári csapat a Kovácsik – Nego, Juhász, Vinícius, Stopira – Hadzic (Futács), Pátkai (Nikolov), Huszti, Kovács – Hodzic (Milanov), Scsepovics kezdővel állt fel. A tolnaiak kezdték jobban a meccset, a 12. percben Hahn került helyzetbe, de kapu mellé lőtt, majd két perccel később Gévay labdájába Papp tette bele a lábát, Pátkai a gólvonalról mentett fejjel. A 23. percben meg is szerezte a vezetést a Paks: Hahn előbb éles szögből a kapufát találta el, a fehérvári védelem nem tudott felszabadítani, végül Hahn visszakapta a labdát Remilitől és a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. Hozzá kell tenni, a gólt eredményező paksi kontra úgy tűnt, hogy szabálytalanságból indult. A 30. percben Remili lőtt a tizenhatos vonaláról, a labda kevéssel pattogott mellé. A 35. percben az első helyzetéből gólt szerzett és egyenlített a Vidi: Huszti szögletét az üresen maradt Stopira fejelte a kapuba. A 43. percben ismét előnybe kerültek a hazaiak: Könyves ugrott ki, és Nego szorításában is el tudta gurítani a labdát Kovácsik alatt, ezzel a Paks 2-1-re vezetett a szünetben. Könyvessel nincs szerencséje a Vidinek – a játékos előző paksi periódusában, illetőleg az MTK és a Debrecen színeiben is betalált már a fehérváriak kapujába.

A második félidőt is a Paks kezdte veszélyesebben, az 50. percben Könyves lövését védte Kovácsik. Az 56. percben aztán másodszor is kiegyenlített a Vidi: Nego lövését Nagy kiütötte, Scsepovics elhalászta a kipattanó labdát Kőváritól, és gyönyörűen tekert a jobb felső sarokba, 2-2. Nem sokon múlott a harmadik paksi gól, a kiugró Könyves elől Juhász mentett nagyot, majd a túloldalon Scsepovics lövését Nagy védte lábbal. Az 58. percben Fejes fejesét követően Pátkai másodszor is a gólvonalról mentett, ezúttal lábbal. A félidő derekán leült a meccs, a mezőnyjáték dominált. A 77. percben Könyves lőtt a jobbösszekötő helyéről, a lefelé csapódó labda kevéssel kerülte el a kaput. A 80. percben Milanov lőtt 11 méterről, Nagy bravúrral védett. Az utolsó percekre fölénybe került a Vidi, aztán a 91. percben egy kontrával eldönthette volna a meccset a Paks, de Könyves nem találta el a kaput. Az eredmény maradt 2-2, a Mol Vidi fordulatos meccsen döntetlent játszott a zöld-fehérekkel.

Paks – MOL Vidi 2-2 (2-1)

Gl.: Hahn, Könyves ill. Stopira, Scsepovics

Fotó: molvidi.hu