-
Izgalmas találkozások a könyvtárban
Két izgalmas találkozás részesei lehetnek a könyvtárlátogatók Székesfehérváron. December 6-án, szombaton Bősze Ádám zenetörténész érkezik az Olvasóterembe és mutatja be a Mozart bikiniben című könyvét, majd december 10-én, szerdán Endrei Judit Kazinczy-díjas televíziós bemondó lesz az intézmény vendége. A belépés mindkét programra ingyenes.
2025.12.05. -
Vox Mirabilis karácsony
Veni Emmanuell! címmel a Vox Mirabilis Kamarakórus 2025/26. Hangversenybérleténekkarácsonyváró koncertje kerül sor december 13-án, szombaton, 19 órától a Jézus Szíve templomban. Az együttes vendége a Cantilena Malta Ensemble együttes, Málta egyik legkeresetteb kórusa lesz.
2025.12.05. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04. -
Új Partitúra
Kivételes adventi koncerttel folytatódott a Partitúra hangversenybérlet sorozat. Sugár Nátán dirigálásával Mozart operáival ismerkedhettek meg a fehérvári fiatalok.
2025.12.03.
Két nemzet, egy ritmus – szerb és délszláv táncház november 22-én az Öreghegyi Közösségi Házban
Két nemzet, egy ritmus címmel szerb és délszláv táncházat szervez a Székesfehérvári Szerb Nemzetiségi Önkormányzat. A program november 22-én, szombaton 17.15 órakor kezdődik az Öreghegyi Közösségi Házban.
2025.11.21. 07:32 |
Az eseményen vendégszerepel az OPANKE Szerb Hagyományőrző Kulturális Egyesület Tánckara, Marlyin Péter és zenekara.
Az egyesület 1983-ban alakult és azóta is aktívan működik, fő célja, hogy ápolja a szerb és a délszláv kultúrát, gyűjtse a táncokat, a zenéket, a hagyományokat és továbbadja azokat a jövő nemzedékének. A szervezet tagjai folyamatosan szerepelnek belföldi fesztiválokon, folklór találkozókon, sőt külföldre is kapnak meghívást.
A székesfehérvári táncházas program november 22-én, szombaton 17.15 órától 21.00 óráig tart az Öreghegyi Közösségi Házban. Az esemény kapcsolódik a Magyar-Szerb Kulturális Évad 2025-2026-os rendezvényeihez. A belépés ingyenes, mindenkit szeretettel várnak.
