-
Balszerencsés vereség Kispesten
Küzdelmes mérkőzésen, idegenben is egyenrangú ellenfele volt a listavezető Honvédnak a Vidi, de végül pont nélkül távozott Kispestről. Az első félidőben hamar válaszolt a Honvéd vezető találatára a Fehérvár, és az egyenlítés után egy kapufát is lőtt, de a második játékrészben született Honvéd gólra csak újabb kapufa volt a válasza Pető Tamás együttesének.Budapest Honvéd FC-Videoton FC 2-1 (1-1)
2026.02.02. -
Kikaptunk a döntőben
A címvédő Ferencváros nyerte a jégkorong Magyar Kupát, miután a vasárnapi döntőben kétgólos hátrányból fordítva, az 58. percben ütött góllal és egy üres kapus találattal 4-2-re legyőzte a házigazda Hydro Fehérvár AV19-et a MET Arénában.FTC-Telekom - Hydro Fehérvár AV19 4-2 (1-2, 1-0, 2-0)
2026.02.01. -
Pétanque utánpótlás torna
Farsangi Kupa várta a pétanque szerelmeseit a Honvéd Szondi SE. A verseny jól mutatta, hogy a sportág rövid idő alatt erős közösséggé és sikeres szakosztállyá vált a városban.
2026.02.02. -
Fésüs Irén Emléktorna
A Felsővárosi Általános Iskolában rendezték meg a IV. korcsoportos lány röplabda diákolimpia városi döntőjét, amely idén Fésüs Irén egykori válogatott röplabdázó emlékét őrizte. A négy részt vevő iskola közül az első két helyezett a megyei döntőben képviselheti Székesfehérvárt.
2026.01.28.
Két kastély, egy vár, látványos borút - június végén rajtol a Tour de Bakony
Egy kerékpáros teljesítménytúra a Bakony lábától a Vértesig! Két kastély, egy vár, látványos borút, Nyár nyár! Ez a Tour de Bakony!
Magyarországon feltörekvőben van a kerékpársport, öt év alatt harminc helyet léptünk előre a világranglistán. Vas Kata Blanka, Valter Attila, Fetter Erik, Peák Barnabás, Karl Ádám, Drijver Bertold, Kusztor Péter nevek egyre hangosabban csengenek hazánkban is. Annak érdekében, hogy ez a trend folytatódjon, nagy szükség van a színvonalas amatőr kerékpáros sportesemények megrendezésére, melyek erősítik a szurkolói tábort, segítenek fellendíteni a kerékpársportot - vallják a szervezők. A Tour de Bakony kerékpáros teljesítménytúra - a megmérettetésen túl - ezt az igényt kívánja kielégíteni.

A Bakony lábától a Vértes lábáig, Amadé-Bajzáth-Pappenheim kastélytól Csókakő váráig – és még azon is túl - tekerhetnek a résztvevők ezen a kerékpáros teljesítménytúrán!
A rendezvény célja, a kerékpározás nápszerűsítése mindenki számára, a kezdőktől a haladókig, valamint a túra nyomvonalán fellelhető természeti és épített látnivalók bemutatása.

Az útvonal végig aszfaltozott, alacsony forgalmú közúton, egy része kiépített kerékpárúton halad.
A bringások egyszerre gyönyörködhetnek a Bakony és a Vértes festői látványában. Ez nem csak egy sportesemény, hanem turisztikai marketing szempontból is nagy lehetőség, hiszen az útvonalra felfűzött települések, és az ott tevékenykedő turisztikai szereplők hosszú távon profitálhatnak. A kiemelt látnivalók közt egyebek mellett az Amadé-Bajzáth-Pappenheim kastély, a Károlyi-kastély , a Móri Borvidék és Csókakő vára is szerepel, az Iszkaszentgyörgy- Fehérvárcsurgó-Bodajk-Mór-Csókakő-Csákberény-Gúttamási-Felsőkincses-Isztimér-Bakonykúti útvonalon.

A Tour de Bakony kerékpáros teljesítménytúrát nagy valószínűséggel nem kíséri majd akkora érdeklődés, mint a Tour de France vagy a Tour de Hongrie versenyeket, de a térségre biztosan ráirányítja majd a figyelmet.
A versenyre több kategóriában lehet nevezni, június 15-ig. További információkat a megmérettetésről mindenki ITT talál.