Két győzelemmel kezdte a bajnokságot az Albacomp

A Kaposvár ellen hazai pályán győzelemmel rajtoló Albacomp a kosárlabda NB1 második fordulójában Kecskemétre látogatott. Az Univer tartalékos csapattal vette fel ugyan a küzdelmet, mégis nehéz ellenfélnek bizonyult. A fehérváriak csak nagy csatában tudták nyerni a párharcot. Univer KSE – Albacomp 91-95 (20-25, 30-18, 19-27, 22-25)
2008.10.27. 23:01 |

Univer KSE – Albacomp 91-95 (20-25, 30-18, 19-27, 22-25)

A mérkőzés első negyedében a brillírozó Albacomp ötpontos előnyre tett szert, sőt a második játékrész elején villámgyorsan egy tízest tett közé. Már-már úgy tűnt korán eldől a meccs, de előbb Horváth Ákos, majd társai is belejöttek a pontgyártásba. Félidőben már a hazaiak vezettek.
 Fordulás után Peresztegi Nagy Ákos alakulata szorosabbra fűzte védekezését, és a visszatérő Simon Balázs játéka is nagyot lendített az Albacomp gépezetén. A harmadik periódus végén megint a fehérváriaknál volt az előny, igaz csak egy pontos. A záró negyedben folyamatos volt a kosárváltás, így hihetetlen izgalmak közepette vívták meg a felek a véghajrát. Az utolsó percben Simon higgadt büntetői döntötték el a meccset, melynek végén Doyne időntúli büntetője zárta a pontok sorát.

Univer KSE - Albacomp 91-95 (20-25, 30-18, 19-27, 22-25)

Univer: Haynes 23/12, Horváth Á. 22/9, Dale 11/3, Klaiber 16, Szabó Zs. 8/6. Csere: Tóth P. 9/3, Horti 2. Edző: Zsoldos András.
 Albacomp: Hanga 4, Doyne 16, Radovics 19/6, Bell 28/18, Morrison 14. Csere: Simon 14, Soós, Keller. Edző: Persztegi-Nagy Ákos.