Két győztes meccsel mutatkozott be a bajnokságban a Fehérvár Lionz

A Magyar Repülőkorong Szövetség idén indította el először NB1-es sorozatát az ultimate frizbi csapatsportágban. A Fehérvár Lionz ennek keretében hétvégén játszotta első két meccsét. Az ellenfelek többnyire U17-es korosztályból álló csapatok voltak, akiket tavaly még könnyedén megvertek a fehérvári frizbisek.
2019.04.15. 07:27 |

Az elmúlt évben azonban rengeteget fejlődtek. Az első meccs a budapesti Heroes csapata ellen zajlott, akik tényleg nagyon meglepték a fehérváriakat a meccsen is mutatott fejlődésükkel, végül 15-13-ra győzött a Fehérvár Lionz a több mint 100 percen át tartó meccsen.

A második meccsre így már fáradtabban és néhány sérüléssel állt fel a csapat. A meccs rosszul is indult, a győri UP&Fly csapat gyorsan három gólos előnyre tett szert. Ekkor azonban a Lionz összekapta magát és gyorsan átvette egy jó zónavédekezéssel az irányítást a meccs felett. Végül 100 percen belül sikerült elérni a 15-ös felső ponthatárt. A végeredmény 15-8 lett a Lionz javára.
A Lionz mélyvízbe dobta a frissen toborzott újonc lányokat is, akik tisztesen helytálltak a meccseken.