Két fehérvári a legjobb tízben, magyar csapatezüst az öttusa vb-n!

Kovács Sarolta 9., Gyenesei Leila 10. lett egyéniben a római öttusa világbajnokság női döntőjében, az Alba Volán versenyzői Tóth Adriennel (11.) csapatban a második helyen végeztek. A fehérvári lányok fokozatosan jöttek fel a nem túl jól sikerült vívás után, úszásban és lovaglásban is jobban szerepeltek, így a kombinált szám előtt már élen állt a magyar csapat. Végül a remekül hajrázó britek nyertek, a mieink a kínaiakat megelőzve szerezték meg az ezüstöt a csapatversenyben.
2012.05.12. 19:40 |
A szombati döntő elején Tóth Adrienn tett ki legjobban magáért a magyarok közül, vívásban másodikként végzett, miközben Gyenesei és Kovács nem tudott pozitív mutatóval zárni. Ellenben, ahogy megszoktuk, úszásban elkezdtek kapaszkodni, a tavalyi vb-ezüstérmes Kovács Saci megnyerte a számot, Leila pedig 5. volt a medencében. Ezzel már összetettben is a legjobb tízben volt mindhárom magyar, és szerencsére a lovaglás sem húzta át a számításainkat, megoldották a lányok a feladatot. A magyar csapat így élen állt a versenyben az utolsó, kombinált szám előtt. Tóth Adrienn egyéniben is éremért mehetett, de visszaesett, Kovács és Gyenesei is rontott kicsit pozícióján a futás-lövészet vegyesben, végül a remekül hajrázó brit csapat (soraiban az egyéni vesrenyt megnyerő Spence-szel) bejött a mieink elé csapatban.
A volánosok közül Kovács 9., Gyenesei 10. lett - klubtársuk, Demeter Bence vasárnap a férfiak döntőjében folytathatja a jó világbajnoki szereplést.