-
A TISZA alakíthat kormányt
84,91%-os feldolgozottságnál az adatok szerint a TISZA Párt alakíthat majd kormányt. A TISZÁNAK 138, a Fidesznek 54, a MI Hazánknak pedig 7 képviselője lenne az új parlamentben, ez azt jelentené, hogy a Tiszának kényelmes kétharmados többsége lenne a parlamentben, ehhez ugyanis 133 mandátum szükséges. Orbán Viktor gratulált Magyar Péternek.
2026.04.12. -
Választás 2026 - Székesfehérváron is befejeződött a szavazás
Vasárnap este hét órakor hivatalosan befejeződött a szavazás az ország 3154 településén és a 23 budapesti kerületben kialakított 10 047 szavazókörben az országgyűlési választáson. Azok a szavazni akarók, akik már a sorban állnak, még leadhatják a voksukat.18:30-ig 60.762-en szavaztak Fehérváron, ami 82 százalékos részvétel.
2026.04.12. -
Rendkívüli nyitvatartás
Nyitva tart a legtöbb kormányablak az országgyűlési választás hétvégéjén, április 11-én szombaton, valamint 12-én vasárnap. Ezeken a napokon kizárólag személyi okmányokkal kapcsolatos ügyintézésre, és lakcímkártya pótlására lesz lehetőség.
2026.04.11. -
Választási kisokos
A Helyi Választási Iroda vezetőhelyettesével, Kincses Zsolt Dáviddal összegyűjtöttük a legfontosabb információkat az április tizenkettedikei országgyűlési választáshoz. A tudnivalókat a könnyebb átláthatóság miatt pontokba szedtük.
2026.04.09.
Két éven belül a határig ér az M7-es autópálya
A Nemzeti Autópálya Rt. 72 milliárd forint plusz áfából a tervezettnél előbb befejezi az M7es autópálya építését. A horvát oldalon már idén nyáron befejezik a munkát. A Nemzeti Autópálya (NA) Rt. megjelentette az M7-es autópálya Balatonkeresztúr-Nagykanizsa közötti szakaszának megépítésére vonatkozó előzetes közbeszerzési felhívását. Ha ez elkészül 2007-ben, akkor akár Nyíregyházától vagy Debrecentől lehet majd autózni a sztrádán egészen a szlovén, illetve a horvát országhatár irányába.
A Nemzeti Autópálya Rt. 72 milliárd forint plusz áfából a tervezettnél előbb befejezi az M7es autópálya építését. A horvát oldalon már idén nyáron befejezik a munkát.
A Nemzeti Autópálya (NA) Rt. megjelentette az M7-es autópálya Balatonkeresztúr-Nagykanizsa közötti szakaszának megépítésére vonatkozó előzetes közbeszerzési felhívását, amelyet hamarosan a részletes kiírás követ majd. A tájékoztató szerint a beruházás becsült költsége - áfa nélkül - 72 milliárd forint. Minderre azt követően nyílik lehetőség, hogy a kormány a közelmúltban módosította a sztrádatörvényt, és felgyorsította azon beruházásokat, amelyeknek befejezési határidejét korábban 2009-re tervezték.
Elkészül
Béni Gyöngyi, az NA Rt. szóvivője a Napi Gazdaságnak elmondta, hogy az említett szakaszt 2007-ben tervezik átadni, amellyel kiépül az M7-es teljes szakasza, s a többi akkorra már befejeződő építkezésnek köszönhetően akár Nyíregyházától vagy Debrecentől lehet majd autózni a sztrádán egészen a szlovén, illetve a horvát országhatár irányába.
Közben Horvátországban már idén nyáron átadják a Dél-Dalmáciáig tartó autópályát. A főszezonra - a történelemben először - autópályán, megszakítás nélkül lehet eljutni Zágrábból a dél-dalmáciai nagy kikötővárosba, Splitbe.
Az építők tartják a határidőt és július elsején átadják a forgalomnak Dalmáciában a Pirovactól Splitig húzódó 33 km-es autópálya szakaszt is. A Slobodna Dalmacija című napilapnak Bozidar Kalmeta közlekedési miniszter elmondta, hogy nemcsak Észak- és Dél-Horvátországot kötik össze a gyorsforgalmi úttal, hanem a külföldi turistáknak is meggyorsítják az eljutást az Adriai tenger partjára. A magyar turisták Siófoktól a határig legalább 2007-ig még zötykölődnek, de a horvát határtól autópályán mehetnek a tengerre, akár Rijeka, az egykori Fiume, akár Split felé.