Két érmet szereztek a fehérvári vívók a szolnoki Olimpici Nagydíjon

A Székesfehérvári Vívó és Szabadidősport Egyesület párbajtőrözői közül Tóth Lázár és Csuta András állhatott fel a dobogóra a legnívósabb hazai korosztályos versenysorozatban. A téli szünet előtti utolsó megmérettetésen számos előkelő helyezést vívtak ki maguknak a fehérvári fiatalok.
2018.12.11. 11:03 |

Az Olimpici Grand Prix sorozat Szolnokon folytatódott, ahol szép számmal képviseltette magát a Székesfehérvári Vívó és Szabadidősport Egyesület.

Az egyik legnagyobb siker a törpici korosztályban született, amelyben Tóth Lázár eddigi legelőkelőbb helyezését érte el egy bronzérem formájában. Lázár két remek csoportforduló után magabiztosan menetelt a legjobb tizenhat közé, majd jóval élesebb asszó következett, 10-9-re verte Honvédos ellenfelét. A negyeddöntőben az első harmad után ellenfele 7-4 re vezetett, de a szünetben Lázár felszívta magát így végül hat egylámpás találatot vitt be és bemasírozott a legjobb négy közé, ahol egy már egy ukrán vívó útját állta.

Csuta András is szerzett érmet Szolnokon. Számára nehezen indult a csoportkör, de aztán összeszedte magát. Kiemeltként csak a legjobb 32 közé jutásért kellett vívnia, ahol irdatlan nagy csatában nyert 15-14-re. A következő fordulóban az utolsó egy perces szünetben 13-11 re vezetett, majd román ellenfele nagyon jól beváltott, így a következő három percben 14-13-ra átvette a vezetést. András nem esett kétségbe, összeszedte magát és két magabiztos egylámpás tussal bejutott a legjobb tizenhat közé. A nyolcaddöntőben egy kevesebb izgalmakat rejtő asszó következett, melyben fölényes 15-10-es győzelmet aratott. Csuta Andrást végül Kó Ágostonnal állította meg, így végül az ötödik helyen végzett a fehérvári versenyző.