Kései hajrá után kikapott Zalaegerszegen az Alba Fehérvár

Félidőben még nagyobb hátrányban volt, a negyedik negyedben azonban már vezetett is az Alba Fehérvár a ZTE csarnokában. A zalaiak végül visszaverték a támadást, és három, egyaránt legalább húsz pontig jutó légiósuk vezetésével minimális győzelmet arattak.
2019.12.14. 18:45 |

Govens triplája nyitotta a mérkőzést, de ez volt az utolsó alkalom szünet előtt, hogy vezetett az Alba. Hiába tartotta a lépést az amerikai hátvéd és Markovics pontjaival egy ideig az Alba, 14-10 után gyorsan tízre növelték a különbséget a hazaiak, és a fehérváriaktól sajnos megszokott rossz első negyed ezúttal sem maradt el.

A ZTE Williams és Johnson eredményességével nem is nagyon adott lejjebb előnyéből, a triplákat is jól szórta. A második negyedben kényelmes távolban tartotta az Albát a hazai csapat, sőt, vezetett tizennéggyel is. Szünetig ötvenet kapott a Fehérvár, ez újfent sokat elárult a védekezés hatékonyságáról…

A harmadik negyed elején újabb hazai triplák jöttek, de egy 5-0-s szériával közelebb zárkóztak Ljubicsicsék. Agafonov nyugtatta meg a zalai szurkolókat. Govens nem akart beletörődni, szállította a a pontokat, két időkérésre is kényszerítve a hazaiak mesterét. Már csak eggyel vezetett a Zete, de egy tripla ismét kihúzta a bajból. A játékvezetőkre sem panaszkodhattak a zalaiak, de a játékrészt így is hattal az Alba nyerte.

A lepattanókat is jobban szedték Molnárék, és a negyedik negyed harmadik percében Ljubicsics egyenlített is. Sőt, Guyton kosarával már vezetett az Alba, természetesen hazai tripla jött válaszul, Williamsnek ez volt a negyedik. A továbbiakban is felváltva estek a kosarak, és hiába volt Guytonnak több szép megmozdulása is, a legvégén két pont megmaradt a zalai előnyből.

Zalakerámia ZTE KK - Alba Fehérvár 88-86 (28-19, 22-20, 18-24, 20-23)
Alba: Ljubicsics 7, Govens 19/6, Markovics 9/6, Csupkovics 1, Csorvási 13. Csere: Guyton 30/18, McDuffie 2, Lukács -, Molnár 5, Keller -.

Fotó: bball1.hu