-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Kutatás - töltse ki Ön is a kérdőívet a klímaszorongás felmérésére
Székesfehérvár már hosszú évek óta kiemelt figyelmet fordít a klíma- és környezetvédelemre: fejlesztései és a város mindennapi működése során az egyik fő szempont a fenntarthatóság. Szépül és épül a város, olyan környezetvédelmi kezdeményezések zajlanak, amelyek hosszú évtizedekre meghatározzák az életminőséget, példa erre az Under2-vállalás, a Fehérvár Tüdeje program, az avarégetés betiltása, valamint annak vállalása, hogy a következő öt évben megújítják a tömegközlekedést.
Szeptemberi klímavédelmi flashmobjukkal a városban élő diákok is hallatták hangjukat, elmondták véleményüket. Most pedig Nagy Bence, a Székesfehérvári Diáktanács egykori alapítótagja és alelnöke, jelenleg az ELTE végzős biológia-földrajz tanárszakos hallgatója kéri a városban élők segítségét egy kutatásához.
A fiatal székesfehérvári kiválóság az utóbbi 2-3 évben kiemelten foglalkozott a környezetvédelemmel és az energiatudatossággal. Több székesfehérvári iskolában is tartott már szemléletformáló foglalkozásokat, illetve az egyetemen és a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatalon keresztül több, mint 50 osztályhoz jutott el programjával országszerte.
Munkássága támogatásáért és elismeréséért 2019-ben a Székesfehérvár Fejlődéséért Alapítvány ösztöndíjában részesült, és szeptemberben egy egyéves kutatási ösztöndíjat is elnyert az Új Nemzeti Kiválóság Programban. Az ösztöndíjaknak köszönhetően most két fő irányban végez vizsgálatokat: az egyik az iskolán kívüli programok hatása a környezeti szemléletformálásban, a másik irány pedig a „klímaszorongás”. Hogy az utóbbi jelenségről többet megtudhasson, az ELTE Természettudományi és a Pszichológia karával közösen összeállított egy diák- és egy felnőtt-kérdőívet, amelyek kifejezetten a "klímaszorongással"/ "ökoszorongással" foglalkoznak.
A kérdőívre három korosztályból várja a kitöltést:
- az első tanároknak készült (bármilyen szakos általános vagy középiskolai tanár kitöltheti
- „klímaszorongást” vizsgáló kérdőív a középiskolások számára
- felnőttek számára
A kérdőívek az ELTE PPK Kutatásetikai engedélyével rendelkeznek.