-
Ave Cézár!
Izgalmas időutazásra várta a Floralia első napja a gyermekeket és felnőtteket egyaránt a Gorsiumban. A pompás császári bevonulás mellett az autentikus, látványos harci bemutatók, életképek, valamint kortárs, mégis korhű komédia várta a látogatókat. Vasárnap, lovas solymász bemutatók lesznek, valamint összecsapnak a lovas kelták a gyalogos rómaiak.
2026.05.02. -
Garantált tárlatvezetés a kiállításon
Garantált tárlatvezetéseket tartanak a májusi keddeken a TOTUS TUUS – Teljesen a Tiéd című, Szent II. János Pál pápa életművét bemutató kiállításban. Az első alkalomra május 5-én 16.00 órai kezdettel került sor a Szent István Király Múzeum Rendház épületében. A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.
2026.04.30. -
Egy nap Haydn mesterrel
Befejeződött az Alba Regia Szimfonikus Zenekar Somorjai-bérlet koncertsorozata. A Szent István Művelődési Házban az Egy nap Haydn mesterrel című hangversenyen Dénes-Worowski Marcell vezényelte a szimfonikusokat.
2026.05.01. -
Új kiállítás nyílt a Fő utcán
A lengyelek egyik legfontosabb ünnepét mutatja be az az újonnan nyílt kiállítás, amelynek megnyitóját kedden tartották. A tárlat egészen május ötödikéig tekinthető meg a Fő utcán.
2026.04.29.
Képregénynap és képregényfilm-vetítés a Vörösmarty Mihály Könyvtárban
Képregénynapot és képregényfilm-vetítést tartanak a Vörösmarty Könyvtárban október 12-én szerdán 17 óra és 21 óra között.
Képregénynap 17:00-tól
Megvásárolhatóak a ZSIGER.hu Kiadó eddig kiadott képregényei (GOTTHEM 1-3. rész és AllStar: Nem MindenCsillag Ragyog), melyeket Kovács Milán író/kiadó a helyszínen dedikál.
Képregényfilm-vetítés 18:00-tól
Volt egyszer egy képregény dokumentumfilm (rendezte Gábor Bence)
A Hívó scifi rövidfilm (rendezte Odegnál Róbert)
Meglepetésfilm scifi rövidfilm (rendezte Odegnál Róbert)
A filmek után beszélgetés az alkotókkal.
Volt egyszer egy képregény
https://port.hu/adatlap/film/mozi/volt-egyszer-egy-kepregeny-volt-egyszer-egy-kepregeny/movie-221496
A Volt egyszer egy képregény átfogó képet ad a magyar képregénykultúráról, érintve a képregény történetét a kezdetektől napjainkig, fókuszba helyezve a magyar képregény fejlődését. Filmünk elkalauzolja a nézőt a kezdetben a napilapokban közölt képregények szárnybontogatásaihoz, valamint a magyar képregény jelenlegi világába. A magyar képregénykiadók és -készítők motivációjára, és a médium iránti elkötelezettségére is kitérünk. Emellett a képregény, mint médium lehetséges jövőjére is kitérnek a megszólalók.
A Volt egyszer egy képregény laikusoknak, fiataloknak is szórakoztató nosztalgiautazás, amelyben képregénykiadók, képregényrajzolók, képregénykutatók szólalnak meg, s mesélnek a szakmáról és tapasztalataikról. A filmben mások mellett a szakma olyan ismert alakjai jelennek meg, mint Csepella Olivér, Kertész Sándor, Korcsmáros Gábor, Tondora Judit, Kovács Milán és Várai Artúr.
A Hívó
https://port.hu/adatlap/film/tv/a-hivo-a-hivo/movie-142798
Egy város, ahol sosem akarnál élni. Egy megbízás, amit sosem szabadna elvállalni.
A Hívót - aki egy merülő és a tárgyak múltbéli lenyomatait érzékeli - és társát a Tréningnadrágost felbérli a Napszemüveges, aki az Arany Dimenzió vezérkari köréhez tartozik. Az a kellemetlen helyzet áll fel, hogy a cég vezérigazgatóját letartóztatják, mert valaki megszellőztette a szennyest. Most pedig ki kéne deríteni, hogy mégis ki volt az a bizonyos a tolvaj...
Meglepetésfilm: https://index.hu/kultur/2021/10/16/kultura-podcast/. A film A Hívó univerzumában játszódik és egy premier előtti vetítés.