Kellemetlen meglepetés a nőknél, teljes siker a férfiaknál az öttusa EB-n

Csütörtökön a nők selejtező-versenyével megkezdődött az idei öttusa Európa Bajnokság Budakalászon. A hazai rendezésű EB első napja jókora meglepetéssel szolgált, ugyanis a négy magyar hölgy közül mindössze három kvalifikálta magát a döntőbe, azonban Füri Csilla egyéniként rajtolt a kontinensviadalon, így Magyarország nem képviseltetheti magát a csapatversenyben. A férfiaknál minden magyar részt vehet a fináléban.
2006.07.14. 21:01 |

A nők mezőnye két selejtezőcsoportban viaskodott az első 32 helyért – ennyien vehetnek részt a fináléban – és Vörös Zsuzsanna kiegyensúlyozott versenyzéssel masírozott tovább, Máthé Vivien gyengébben kezdett, de végül ő is magabiztosan jutott a döntőbe, míg a két szám után az utolsó helyen álló Füri Csilla is jogot szerzett a további versenyzésre. Az előzetesen kihirdetett magyar csapat harmadik tagja, Szatmári Adrienn két szám után az első volt csoportjában, azonban rendkívül gyenge lövőteljesítménye megpecsételte sorsát, hiába nyerte a futást, lecsúszott a szombati fináléról.

A férfiak népes mezőnye pénteken vetette bele magát a budakalászi küzdelmekbe, és a magyar legények házigazdához méltó produkcióval rukkoltak elő. Balogh Gábor elsősorban kiváló vívásának köszönhetően csoportja harmadik helyéről vágtázott a vasárnapi döntőbe. Az Alba Volán öttusázója, Horváth Viktor nem kezdett túl jól, két szám után nem volt az első tizanhatban – tehát kieső volt –, a nap második felére azonban feljavult a teljesítménye, és az 5. helyen zárt csoportjában. Simán jutott a fináléba még Fülep Sándor is, az egyéni induló Kállai Ákos pedig hatalmasat futva a 13. helyen ért célba, így mind a négy magyar fiú ott lesz a döntőben.