-
Beszélgetés Ferenczy Noémivel
Ferenczy Noémi tanárnő, a Fejér Holló Diákszínpad vezetője lesz az Aranyat érő beszélgetések következő vendége június 17-én. A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt!
2026.06.16. -
Múzeumok éjszakája
Június 20-án, szombaton különleges arcát mutatja Székesfehérvár: a Múzeumok Éjszakáján a belváros terei, múzeumai, kiállítóhelyei és történelmi épületei késő estig megtelnek fénnyel, zenével, történetekkel és izgalmas felfedeznivalókkal. A koronázóváros idén is az ország egyik legvonzóbb kulturális úti célja lesz ezen az estén: 22 helyszín, közel 100 program várja a látogatókat.
2026.06.16. -
Péntektől FEZEN
Már csak hármat kell aludni és újra dübörög a FEZEN. A First Filden a színpadok már állnak, az utolsó simításokat végzik ahhoz hogy péntek délután kettőkor elrajtolhasson a 29. fesztivál.
2026.06.16. -
A művészet mindenkié
Folytatódott az ünnepi könyvhét, a kultúra szerelmeseit várták Székesfehérváron. Az Oskola utcai tagkönyvtár a művészet mindenkié kiállítássorozattal várta az érdeklődőket.
2026.06.16.
Kedden zárul az Avarokról magyaroknak előadássorozat a múzeumban
Utolsó alkalmához érkezik dr. Szücsi Frigyes régész-történész előadássorozata, az Avarokról magyaroknak. A Fejér Vármegyei Múzeumegyesület és a Szent István Király Múzeum szervezésében ezúttal a Csákberény-Aratószérűn elhelyezkedő temetőrészlet ásatásának eredményeit mutatják be.
2024.05.06. 11:56 |
Közérthetően mutatja be a magyar etnogenezis szempontjából is fontos avar kort dr. Szücsi Frigyes régész-történész, aki háromrészes sorozatában most először foglalja össze a Csákberény-Orondpusztán elhelyezkedő temető ásatásának eredményeit, kutatási jelentőségét.
Az előadássorozat utolsó részében, május 7-én, kedden 17.00 órától a régész-történész a Csákberény-Aratószérűn (golfpálya, ma lőtér) elhelyezkedő temetőrészlet ásatásának eredményeit mutatja be.
Az ingyenes előadásra mindenkit szeretettel várnak a Szent István Király Múzeum Országzászló téri kiállítóhelyén.