Kecskeméti győzelmével közel az elődöntőhöz az Alba Fehérvár

A második meccset játszotta a bajnoki negyeddöntőben az Alba Fehérvár Puebla Plus és a Kecskemét. Hasionlóan az elsőhöz, ez is a végjátékig szoros csatát hozott, és megint az esélyesebb fehérváriak bírták jobban a hajrát. Az utolsó negyed felénél még kilenccel vezetett a KTE, innen azonban állva hagyta ellenfelét a fontos periódusban remekül védekező Alba. Dzunics Braniszlav csapata ezzel kettőből kettő nyert a negyeddöntőben, ha kedden a harmadik is meglesz Fehérváron, az már az elődöntőbe jutást jelentené.
Kecskemét - Alba Fehérvár Puebla Plus 72-80
2017.05.13. 21:01 |

Az első mérkőzéshez hasonlóan Kecskeméten is képtelenek voltak elszakadni egymástól a csapatok az első félidőben. Percenként akár többször is vezetést váltottak, és abban is hasonlított a fehérvári meccsre a második, hogy a Kecskemét emberfogással, szigorú védekezéssel és megkomponált támadásokkal jól kitette a pályára a sokat gyakorolt játékát. Djeraszimovics a második negyed vége felé ugyan inkább egyéni megmozdulásokból volt eredményes, de egyébként pontos akciókat, jó zárásokat és befejezéseket láttunk a hazaiaktól. És három triplát, ami nem sok, viszont éppen hárommal több annál, amennyit az Alba dobott... Ebben sem volt ugyanis változás, a fehérváriak kintről nem találtak be. Igaz, nem is akarták erőltetni, inkább Mohammed betöréseiből és palánk alatt öszeszedett labdákból voltak eredményesek. A különbség egyszer sem nőtt hat pontnál nagyobbr, miközben a hazaiak bővebb rotációját Dzunics Braniszlav azzal próbálta ellensúlyozni, hpgy forgatta kulcsembereit, illetve a fiatal Varga Mátét is pályára vezérelte. A második negyed utolsó másodpercében ismét egy Mohammed-akcióval egynelített ki az Alba.

Szünet után zónával és válasz nélkül dobott pontokkal kezdtett a Kecskemét, közben Farr még  a zsákolást is kihagyta. Többször szerzett könnyű kosarat egyszerű betörés után a KTE, főleg Pongó Martin révén, és időbe telt, mire jött válasz. Hat ontnál azonban nem vezett többel a hazai csapat, és megint fehérvári kosár esett dudaszóra a negyed végén, ezúttal Lóránt révén. A negyedik játékrészben pedig a vezetés is meglett Taylor hármasa után - jegyezzük meg, előtte Lóránt, Mohammed és Farr is betalált kintről, vagyis javult a mutató. De hiába kezdett jól az Alba a negyedben, időkérés után megint a Kecskemét jött, kihasználva pár fehérvári rontást. Ivosev triplájával már kilenc pont lett, vagyis minden addiginál nagyobb az előnyük, és öt perc volt hátra. A végső fordulat ekkor következett, Dzunics időt kért, csapata pedig védekezni, labdát szerezni és eredményesen támadni kezdett. A center szekció eltüntette a hátrányt (Farr 2+1, Lóránt tripla), a hazaiak pedig képtelenek voltak betalálni. Villámgyorsan összejött a fordítás, ami elvette a hazaik hitét. 12-0-lal fejezte be az Alba a meccset, vagyis ezúttal nem hosszabbításban, de megint a legvégén robbantott. A párharc állás így 2-0, kedden pedig Fehérváron be is juthat az elődöntőbe a középszakasz győztese.

KTE-Duna Aszfalt - Alba Fehérvár Puebla Plus 72-80 (17-20, 23-20, 20-16, 12-24)

Alba: Taylor 11/3, Mohammed 19/3, Shepard 10, Lóránt 20/6, Keller Á. 4. Csere: Keller I. 2, Farr 14/3, Varga M.