-
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Megdőlhet a melegrekord
Akár az abszolút magyar melegrekord is megdőlhet a jövő hét elején. A meteorológusok szerint hétfőn és kedden tetőzik a hőség, amikor több helyen 40 fok fölé emelkedhet a hőmérséklet.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
"Katonaváros" - Székesfehérváron lesz az integrált parancsnokság székhelye
A honvédségi vezetés döntéshozatali rendszerének javítása érdekében a jelenlegi parancsnokságok helyett egy integrált parancsnokság létrehozása mellett döntött a Honvédelmi Minisztérium, ennek központja Székesfehérváron lesz. – jelentette be mai sajtótájékoztatóján Szekeres Imre honvédelmi miniszter. Az új, integrált parancsnoksággal kapcsolatban Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, óriási rangot, ugyanakkor nagy felelősséget is jelent a város számára, hogy biztosítsa a megfelelő feltételeket. A Honvédelmi Miniszter elmondta, a székesfehérvári székhelyű parancsnokság az egész magyar honvédség irányítását fogja ellátni.
A honvédségi vezetés döntéshozatali rendszerének javítása érdekében a jelenlegi parancsnokságok helyett egy integrált parancsnokság létrehozása mellett döntött a Honvédelmi Minisztérium, ennek központja Székesfehérváron lesz. – jelentette be mai sajtótájékoztatóján Szekeres Imre honvédelmi miniszter. Az új, integrált parancsnoksággal kapcsolatban Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, óriási rangot, ugyanakkor nagy felelősséget is jelent a város számára, hogy biztosítsa a megfelelő feltételeket. A Honvédelmi Miniszter elmondta, a székesfehérvári székhelyű parancsnokság az egész magyar honvédség irányítását fogja ellátni.
Dr. Szekeres Imre miniszter elmondta, „Összhaderőnemi Parancsnokság” a ma létező 5 középszintű parancsnokság helyébe lép majd, integrálja a szárazföldi, a légierő, az egészségügyi, a híradó és a logisztikai parancsnokságokat is. A speciális, légtérvédelemmel kapcsolatos szakmai feladatok végrehajtása pedig Veszprémben marad. A Honvédelmi Miniszter elmondta, a székesfehérvári székhelyű parancsnokság az egész magyar honvédség irányítását fogja ellátni. „Szakítani kívánok azzal a gyakorlattal, hogy minden irányító szervet Budapestre telepítenek.” –tette hozzá Szekeres Imre, aki szerint Székesfehérvár nemcsak, hogy katonaváros marad, hanem erősödik is ez a jellege.
A honvédelmi miniszter elmondta, hogy az alakulatoknál jelenleg 15-16 ezer katona van, ez mintegy 80%-os „feltöltöttséget” jelent. Az év végéig 100%-ra kívánják feltölteni a létszámot, az új honvédséget több katona és kevesebb bürokrácia jellemzi majd. A miniszter beszélt az új nyugdíjrendszerről is, kiemelve, hogy változatlan feltételek mellett mennek majd nyugdíjba azok a katonák, akik legalább 20 év szolgálati idővel rendelkeznek. A mostani fiatalok számára kedvezőbb nyugdíjba vonulási rendszert dolgoznak ki, amelyben elismerik azt a kockázatvállalást, ami az életük veszélyeztetéséből származik. Õsszel kidolgozzák az ösztönző rendszert is, amelyben feletteseik illetményekkel, pótlékokkal tudják elismerni a katonák teljesítményét.
Székesfehérvár polgármestere elmondta, most is több ezer olyan család él a városban, amelynek valamelyik tagja dolgozott a honvédségnél. A városban sok társasház kimondottan azért épült, hogy a katonacsaládoknak teremtsen otthont. Az új, integrált parancsnoksággal kapcsolatban Warvasovszky Tihamér elmondta, óriási rangot, ugyanakkor nagy felelősséget is jelent a város számára, hogy biztosítsa a megfelelő feltételeket.