-
Kiss József emléktábla
Az Alba Regia Állami Építőipari Vállalat egykori vezérigazgatója, Kiss József munkássága és életműve előtt tiszteleg az az emléktábla, amelyet március 27-én 15.00 órakor avatnak fel az ARÉV egykori székházának falán.
2026.03.25. -
Elhunyt Dienesné Fluck Györgyi
Fájó veszteség érte közösségünket, elhunyt dr. Dienesné Fluck Györgyi, a 14. számú választókerület korábbi önkormányzati képviselője. 2006-tól tizennyolc éven át szolgálta a több városrészt magában foglaló körzet lakóit, emellett pedig fáradhatatlanul dolgozott a szociális és idősügyi területeken. 2024-ben átadta a stafétát, szeretett városa ügyeit azonban továbbra is figyelemmel kísérte.
2026.03.24. -
Bővítések az ipari parkokban
Több fejlesztés is zajlik Székesfehérvár ipari parkjaiban. A Harmann Becker Kft. egy 52 milliárdos fejlesztési programot indít, a Howmet Köfémben pedig egy új gyártócsarnokot adtak át.
2026.03.25. -
Elhunyt Dienesné Fluck Györgyi
Fájó veszteség érte Székesfehérvárt, elhunyt Dienesné Fluck Györgyi, a 14. számú választókerület korábbi önkormányzati képviselője. 2006-tól tizennyolc éven át szolgálta a több városrészt magában foglaló körzet lakóit.
2026.03.25.
Katonai Toborzó Nap Székesfehérváron
A Magyar Honvédség Hadkiegészítő és Központi Nyilvántartó Parancsnokság 3. Katonai Igazgatási Központja április 29-én reggel 9 és délután 3 óra között Katonai Toborzó Napot szervez Székesfehérváron, a Zichy-ligetben. A toborzónapot lézerpuska-lövészet, illetve egy repülőgép-szimulátor kipróbálásának a lehetősége színesíti.
2015.04.27. 13:02 |
A Magyar Honvédség Hadkiegészítő és Központi Nyilvántartó Parancsnokság 3. Katonai Igazgatási Központja április 29-én reggel 9 és délután 3 óra között Katonai Toborzó Napot szervez Székesfehérváron, a Zichy-ligetben.

A színes programokkal tarkított napon hiteles képet szeretnének adni a katonai szolgálatvállalás lehetőségeiről és formáiról, illetve a fegyveres és rendvédelmi dolgozókat érintő, 2015. július elsejével bevezetésre kerülő új közszolgálati életpályamodellről, illetve a továbbtanulási lehetőségekről. A város egyik legszebb parkjában képviseltetik magukat a fehérvári katonai szervezetek, így a Magyar Honvédség 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred és a Magyar Honvédség 93. Petőfi Sándor Vegyivédelmi Zászlóalj is. A tatai Klapka György Lövészdandár alakulata látványos haditechnikai bemutató keretében mutatkozik be.
A programot a székesfehérvári helyőrségi zenekar műsora nyitja meg. A Honvédelmi Minisztérium Zrínyi Nonprofit Kft. médiakamionjának köszönhetően a rendezvény programját lézerpuska-lövészet, illetve egy repülőgép-szimulátor kipróbálásának a lehetősége színesíti. A Malom utca 2. szám alatt található Helyőrségtörténeti Emlékgyűjtemény munkatársai pedig rendhagyó hadtörténelem óra keretében tárlatvezetést biztosítanak a megjelenő diákok számára.