Katasztrófális vereséget szenvedett a Cornexi Győrben

Különösebb tét nélkül vívott rangadót a női kézilabda bajnokságban a legutóbbi EHF-Kupa-döntő két résztvevője, a Győri Graboplast ETO és a Cornexi-Alcoa-HSB Holding. A Győr listavezetőként kezdheti a felsőházi rájátszást, míg a Cornexi idén csak az 5. helyért küzdhet a play-offban, tehát csupán a presztizs jellemzhette az alapszakasz utolsó mérkőzését. Győri Graboplast ETO – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 43-27 (22-15)
2006.03.27. 01:55 |

A tartalékos Győr villámrajtot vett a Magvassy Sportcsarnokban, majd négygólos hátrányából talpra állt a Tápai Szabinát, Csernust, és Pádárt is nélkülöző Cornexi. Egy darabig fej-fej mellett haladst a két együttes, majd masszív védekezésének és eredményes átlövéseinek köszönhetően a félidő zárása előtt ismét ellépett az ETO.

A szünetben hét gól volt a két csapat közötti különbség, majd fordulás után a fehérváriak megpróbáltak felzárkózni, de nyolcpercnyi vendég-brillírozást követően a hazaiak nem hagytak kétséget afelől, hogy melyik csapat képviseli jelenleg az erőt. A Cornexi sem védekezésben, sem támadásban nem nyújtott elfogadható teljesítményt – 11 percen keresztül nem zörgették meg az ETO hálóját a fehérváriak -, Róth Kálmán alakulata pedig örömjátékkal zárta az alapszaksz küzdelemsorozatát. A Cornexinek már csak a Magyar Kupa-porondon maradt bizonyítanivalója, pénteken 16.30-kor a Vasas ellen lép pályára Szabó Edina csapata Gödöllőn, az MK elődöntőjében.

Győri Graboplast ETO – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 43-27 (22-15)

Győr, 1000 néző
 Vezette: Kékesi, Kékesi

Győr: Herr – Vérten 5, Bradeanu 6, Mörtel 9, Reiner 2, Nagy 6, Bódi 1. Csere: Juhász 2, Herr A., Kovacsicz 3, Temes 8/3, Csupor 1, Bognár 1/1, Petróczi(kapus). Vezetőedző: Róth Kálmán

Cornexi: Sugár – Kenyeres 3, Trishchuk 4, Õri 2, Vijunaite 5, Kordyuk 1, Balogh 3. Csere: Varga 1, Vaszari 1, Tilinger 4/2, Szabó 3, Tápai A., Fekete(kapus). Vezetőedző: Szabó Edina

Kiállítások: 6 ill. 12 perc