-
Újabb fejlesztések a Sóstón
Befejeződött a Sóstó Természetvédelmi Terület és a Csónakázó-tó rehabilitációját, valamint a Sóstói Stadion fejlesztését összefogó tízéves projekt, amely mintegy 20 milliárd forint vissza nem térítendő kormányzati forrásból valósult meg. A program záró elemeit csütörtökön mutatták be a Sóstó Vadvédelmi Központban, melynek játszótere új eszközökkel, élményelemekkel bővült, készült egy új röpde és egy kifutó is.
2024.09.05. -
Kezdődik a felújítás
Az iskola minden felszerelése átköltözött mostanra a Tolnai utcába, és a következő kettő tanévben az egykori Bory Jenő Általános Iskola épülete lesz a Vasvári Pál Gimnázium otthona - tájékoztatott Facebook oldalán Székesfehérvár polgármestere Cser-Palkovics András.
2024.08.14. -
Megújult a Jancsárkert
Befejeződtek a Jancsárkert Termelői és Biopiac területén az új, kibővült piactér építési munkálatai. Az új csarnok augusztus 8-tól várja a vásárlókat. A kényelmes vásárlást szolgálva átépítették a területen levő parkolókat, zöldterületeket és utakat is.
2024.07.31. -
Újra nyitva a pálya
Két részletben építi teljesen újjá a Városgondnokság a Bregyóban található extrém pályát. Az új pálya első része már elkészült és ismét használható. Ősszel pedig további négy elemmel bővítik a Bregyó skateparkot, ezzel lesz majd teljes.
2024.07.26.
Kaszap Istvánról nevezték el a Ciszterci Szent István Gimnázium új tornacsarnokát
A Ciszterci Szent István Gimnázium új tornacsarnoka 2022 októberére készült el egy nagyszabású intézménybővítési program keretében. Mostantól pedig Kaszap István nevét viseli, aki 1916. március 25-én született Székesfehérváron.
Az emléknapot nyitó köszöntőjében Orosz Ágoston, a Ciszterci Szent István Gimnázium igazgatója hangsúlyozta, nagyon fontos számukra Kaszap István és a köré szervezett emléknap. Egy teljesen átlagos, keresztény családba született, és nagyon jó eredményeinek köszönhetően sikerült bejutnia a gimnáziumba. A kamaszkori elhajlásoknak köszönhetően a teljesítménye és a hitéleti tevékenysége csökkent, azonban tizedikes korában egyik paptanárának a sugallatára egyre jobban és jobban teljesített. Két évvel az érettségi előtt még közepesek voltak az eredményei, ám úgy döntött, hogy ezt nem hagyja annyiban, kihozza magából, amire csak képes. Ezután maximálisan teljesített, tornászversenyeket nyert, rengeteg érmet szerzett, bekerült a cserkészetbe, és Isten szolgálatát vállalva csatlakozott a jezsuita szerzetesi rendhez. Sajnos a huszadik életévét sem élte meg, egy váratlan betegségben elhunyt, viszont halála után egyre többen becsülték őt, és kérték a közbenjárását Istennél. Emlékét hálaadó kis táblák sokasága őrzi a Prohászka templomnál.
„Kaszap István élete nem ért véget 1935-ben, ő a mai napig folytatja munkáját az emberekért! Üzeni, hogy ne hagyjuk magunkat az elégséges szinten, középszerűen, hanem próbáljuk meg magunkból kihozni az összes talentumot, amit Istentől kaptunk!” – fogalmazott Orosz Ágoston.
A köszöntőket követően leleplezték a sportcsarnok névadó tábláját, majd Spányi Antal megyés püspök áldotta meg a létesítményt. „Tisztelettel vesszük körül és példaképünknek tekintjük Kaszap Istvánt, aki ebben az intézményben tanult és indult el az életszentség útján. Akaratereje, szorgalma, nemes jelleme és Istenbe vetett mély hite mindannyiunk számára követendő példázat!” – fogalmazott a főpásztor, majd Isten áldását kérte mindazokra, akik a Ciszterci Gimnáziumban tanítanak, tanulnak és nevelődnek.
Az áldást követően diákcsapatoknak szervezett barátságos röplabda bajnoksággal és ifjúsági témájú konferenciával folytatódott a program. A témák között szerepelt történelmi visszatekintés Kaszap István korára, a lelkiség és a sport kapcsolata, a cserkészet és Kaszap István öröksége, valamint a pasztoráció és a fiatalok bevonása a hitéletbe.