-
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Mediterrán nyarak, apadó tavak, toklász és vágatlan nyár – hogyan küzd Fehérvár az aszállyal?
A hosszan elnyúló, csapadékmentes időszakokat hirtelen lezúduló, de a talajba beszívódni képtelen viharok törik meg, a városi infrastruktúrának és a zöldfelületek kezelőinek pedig olyan kihívásokkal kell szembenézniük, amelyekre tizenöt éve még senki sem számított.
2026.06.19. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Kárpátaljai látogatás – célba értek a fehérvári adományok
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának képviselői, Deák Lajosné és Juhász László önkormányzati képviselők, valamint Prekrit Judit, a Székesfehérvári Belvárosi Református Egyházközség képviselője, az ökumenikus Adventi Jótékonysági Estek szervezője szeptember 23-25-én Kárpátalján jártak és adományokat vittek.
Legelőször az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség Ungvári Székházában jártak, ahol Juhász László, a Székely Bál alapítója átadta a VII. Székesfehérvári Székely Bál 410.000 forintos adományát a Kárpáti Igaz Szó szerkesztőjének.
Az elmúlt esztendőben a Mezővári Hagyományőrző Egyesület volt a Székely Bál egyik kedvezményezettje, ahova most szintén vittek adományt.
A munkácsi Szent Erzsébet Karitászt is meglátogatták, mely intézmény az elmúlt évi ökumenikus Adventi Jótékonysági Est kedvezményezettje volt, illetve a Kárpátaljai Református Egyházkerület "Mandulafa" Idősek Otthonába szintén eljuttatták az adományokat.
Ezt követően tettek látogatást a beregszászi Szent Anna Karitász Alapítványnál, valamint a Borzsovai Református Egyháznál. Ez évben – immár 19. alkalommal – a két intézmény javára rendezik meg Székesfehérváron az ökumenikus Adventi Jótékonysági Estet.
A székesfehérvári képviselők a borzsovai Református Egyház lelkészével, Zsukovszky Elemér Dénes nagytiszteletű úrral és Borzsova elöljárójával, János Mátéval közösen nézték meg a most épülő ravatalozót, melynek megépítését négymillió forinttal támogatta – meghozott határozata alapján – a székesfehérvári Közgyűlés.
„A szeretet a legnagyobb erő, amely változtatni tud, segítenünk kell, hogy növekedjen.” – összegezte egy mondatban az Ukrajnában élő magyarokat immár évek óta segítő fehérvári küldetést Deák Lajosné.
A látogatásról a Kárpáti Igaz Szóban megjelent teljes cikk az EZEN a linken olvasható.