Karate: fehérvári érmek, helyezések Tatáról

Ezen a hétvégén huszonharmadik alkalommal rendezte meg Tatán Szabó Kornél mester és a helyi Renmei sportegyesület a J&S Speed Kupa elnevezésű nemzetközi utánpótlás kyokushin karate versenyt küzdelem és formagyakorlat versenyszámokban. Előbbire 300, míg az utóbbira 150 nevezés érkezett, három ország 38 klubjából.

2019.05.13. 08:56 |

A nagy érdeklődés, a magas színvonal és a remek szervezés is hozzájárult ahhoz, hogy a hosszú évek alatt a verseny az egyik legrangosabb utánpótlás viadallá nőtte ki magát.

A Fehérvár Karate Akadémia versenyzői is rendszeres résztvevői ennek a rangos eseménynek. Ez alkalommal ugyan elég tartalékos felállásban játszott a csapat, hiszen a felnőttek és a válogatottak egyaránt hiányoztak. A feltörekvő nemzedék így is letette névjegyét Tatán, mivel a Kreitl Péter – Mayer Gábor edzőpáros által irányított 11 fiatal tehetség két arany-, két ezüstéremmel és egy értékes, Mayer Eszter nevéhez fűződő, ifi formagyakorlatban szerzett ötödik hellyel zárták a napot. Az érmek szállításáról ezúttal a Kulcsár testvérpár, László és Gergő gondoskodott. Előbbi egy serdülő küzdelemben szerzett ezüstéremmel, míg utóbbi bravúros győzelmeket követően egy aranyéremmel lett gazdagabb.

A csapat legeredményesebb versenyzőjének ezúttal is Reichert Jázmin bizonyult. Az alig tíz éves kislány ezen a napon formagyakorlatban ezüst-, küzdelemben pedig aranyérmet szerzett, miután négy ellenfelét győzte le a dobogó legfelső fokára vezető úton.

A tavaszi versenyidőszakból az akadémistáknak már jószerével csak két nemzetközi megmérettetés van hátra. U21-es versenyzőink nyáron, a bulgáriai Kamchián megrendezésre kerülő KWU World Cup-on lépnek tatamira, a válogatottban szereplő Fekete Panna, Kántor Viktória, Bőke Eszter, Puszta Péter összetételű kvartettnek pedig a jövő héten, Berlinben, a KWU utánpótlás EB-n lesz alkalma bizonyítani.