-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Karácsonyi adományozás az Alba Regia Sportcsarnokban
Szép hagyomány Székesfehérváron, hogy az ünnepek közeledtével a társadalmi felelősségvállalás jegyében a városi sportegyesületek is mindent megtesznek, hogy segítsenek a rászorulókon. Az Alba Fehérvár kosarasai és az Alba Fehérvár KC női kézilabdázói idén is adományokat osztottak a Szegényeket Támogató Alapítvány támogatottjainak.
2019.12.09. 18:02 |
Az Alba Regia Sportcsarnok aulájában immár nyolcadik alkalommal gyűltek össze az adventi időszakban a kosár- és kézilabdacsapat tagjai, vezetői, a SZETA képviselői, a szponzorok és természetesen a kiválasztott családok, akik idén az ünnepi adományokból részesültek.
A SZETA támogatottjait ajándékozták meg a város sportegyesületei
Deák Lajosné önkormányzati képviselő elmondta, hogy a tartósélelmiszer-csomaggal a karácsonyi sütést szeretnék könnyebbé tenni a családok számára. A képviselő köszöntőjében felhívta a figyelmet az összefogás és a gondviselés fontosságára, majd Viza Attila képviselőtársával együtt kellemes ünnepeket kívántak a családok és a gyerekek számára.
A hétfő esti adományosztás alkalmával a gyerekek természetesen kaptak szaloncukrot. A gyümölcsöt és a Mikulás-csomagokat idén is a sportolók biztosították, a Bestwestern Plus Lakeside Hotel pedig a karácsonyi kalácsát tette hozzá a csomagokhoz. A Patika Plusz vitamint ajánlott fel a gyerekeknek, valamint egy szerencsés család egy tortával térhetett ma este haza az Alba Regia Sportcsarnokból.
„Megtiszteltetés és büszkeség az, hogy a város kezdeményezésére már nyolcadik alkalommal adhatunk otthont és vehetünk részt az adománygyűjtésben. Azt gondolom, hogy az ünnepek közeledtével még inkább hangsúlyt kap a társadalmi szerepvállalás fontossága. Külön öröm számomra, hogy a sportolók és a klub dolgozói is hozzájárulnak évről-évre ehhez a nemes kezdeményezéshez, és a kollégáim nevében is mondhatom, hogy nincs is annál szebb, amikor ennyi boldog gyermekarcot láthatunk.” – mondta Balássi Imre, az Alba Regia SC elnöke.