Kétszeri hosszabbításos kosárkrimiben, 100 pontot dobva nyert az Alba Fehérvár

A kosárlabda-bajnokságban szombathelyi és szegedi vereség után Kaposváron próbált javítani az Alba Fehérvár. A ponterős Davis vezetésével el is húzott a második negyed elején, de szünetig szépített az álláson a Kaposvár. Igazi drámát hozott a folytatás, előbb befutónak tűntek a hazaiak, de Hearst triplájával hosszabbításra mentette az Alba a meccset. És nem is volt elég egy ráadás, hogy végül három ponttal nyerjenek a fehérváriak.
2021.02.03. 20:15 |

A Kaposvár szerezte a meccs első pontját, utána azonban tartósan átvette a vezetést az Alba. Davis két triplájával 15-9-re mentek a fehérváriak, akiknél egyre komplettebb a keret. Hearst is érkezett a padról, a kezdő ötösből pedig mindenki szerzett pontot az első negyedben. Hétpontos előnye is volt az Albának az utolsó két perc kezdetén, de nem hagyta magát az edzőváltás óta megtáltosodó Kaposvár és Krnjajski vezetésével egy duplányira zárkózott fel az első kis szünetig (21-23).

Ahmad aktivitásával kezdődött a második negyed, a center pontjait Lukács zsákolása követte. Támadásban jól élt ekkor az Alba, három és fél perc után időkérésre kényszerítette a hazaiakat. Nem segített rajtuk, Davis egy szerzett labdából zsákolt és tíz fölé ment a vendégvezetés (24-35). A következő kosarakat is az ellenállhatatlanul játszó amerikai szerezte, persze a csapat védekezése is kellett hozzá, hogy a Kaposvár sokáig a tíz pontot sem érte el a negyedben. Miliszavljevics révén jöttek ki a gödörből a hazaiak, a szerb hátvéd pontjaival jöttek vissza félidőben hét pontig (37-44).

És ő volt az, aki a harmadik negyed elején újabb pontokkal már csaknem kiegyenlített. Az Alba beragadt, két percig nem talált be, ennek pedig meglett a következménye: Révész kosarával már vezetett a korábban tizenhárom pontos hátrányban lévő Kaposvár! Most ők kapták el úgy a fonalat, mint az előző negyed elején az Alba, közben pedig a fehérváriak lefagytak. Kellett Davis triplája, majd duplája, közben Hearst két büntetőt is kihagyott. Hiába kaparintotta vissza az előnyt az Alba, már ritmust talált a házigazda, és repesztett egy 9-0-s rohamot. Nagyon jó százalékkal dobtak a somogyiak, 30 pontot vágtak ebben a negyedben és mire vége lett, hattal vezettek (66-60).

Miliszavjevics folytatta a pontgyártást, Ron Curry egy triplával válaszolt, de nem sokkal később egy technikait ítéltek ellene, amit névrokona, a kaposvári Morris Curry büntetett. A negyedik negyed elején egyik csapat sem remekelt támadásban, a beállt nyolcpontos hazai előny nem változott sem erre, sem arra. Vojvoda faulttal együtt szerzett kosarat, de kihagyta a büntetőt, egy kapott tripla miatt pedig már kilencpontos hátrányban volt az Alba. Négy perccel a vége előtt 76-69 volt az állás, ez több mint két percig nem változott. Az utolsó percen belül Ahmad büntetője, majd Hearst szerzett labdája és Ron Curry kosara után kettőre jött fel az Alba. Egy jó hazai büntető után Hearst hármasával sikerült egyenlíteni, 21 másodperccel a dudaszó előtt! Időkérés után támadott a Kaposvár, de Morris Curry triplája lejött, így hosszabbítás következett.

Amit egy támadáson belül két kihagyott triplával, majd egy sikeres duplával nyitott az Alba. Vojvoda hatodik gólpasszából Ron Curry volt eredményes, Révész révén tapadt a Kaposvár. A hosszabbítás felénél Davis kosarával hat pont lett a fehérvári előny. Miliszavljevics triplával tett róla, hogy ne dőljön el a meccs, majd lemásolta ezt Morris Curry is, és megint egyenlő volt. Sőt, utóbbi gólpassza után Révész kosarával már vezetett a Kaposvár – mindehhez támadó lepattanók átengedésével asszisztált az Alba. Ron Curry kiegyenlített, 19 másodperc maradt, amit nem tudott kihasználni a hazai csapat. Második hosszabbítás következett… Ebben sem volt más a koreográfia: ellépett az Alba, héttel vezetett, majd feljött a Kaposvár. De ezúttal nem tudtak egyenlíteni a somogyiak, mert a végén Vojvoda és Hearst higgadtan büntetőzött. Igazi kosárkrimit nyert meg az Alba, ötven perc alatt elérve a száz pontot.

Kaposvári KK - Alba Fehérvár 97-100 (21-23, 16-21, 29-16, 11-17, 10-10, 10-13) - kétszeri hosszabbítás után
Alba: Curry 22/6, Vojvoda 15/3, Lukács 4, Davis 33/12, Ahmad 19. Csere: Turner, Hearst 5/3, Omenaka, Csorvási 2, Markovics.

Fotó: hunbasket.hu