-
Királyok a Belvárosban
A Székesfehérvári Királyi Napok felvezető rendezvénysorozata, a Királyok a Belvárosban újabb látványos programmal várta a közönséget szombaton kora este. Folytatódott a Királyok a Belvárosban programsorozat, ahol ezúttal Szent Erzsébet, Szent Margit, Asztrik érsek és II. András várta az érdeklődőket, a Tabulatúra régizene-együttes és a Magyar Királyi Kardforgatók Rendjének vitézei kíséretében.
2026.08.01. -
Csabai Pétert köszöntötték
Csabai Péter 1931. július 31-én született egy olyan korban, mikor az emberek számára a munka, a család és az egymás iránti tisztelet jelentette az élet biztos alapját. Az évek alatt lakatosinasból üzemvezetővé váló motorsport-rajongó élete során nemcsak a gépek összeszerelésében, de a versenyzésben is kiteljesedhetett.
2026.07.31. -
Vadszeder-gyűjtés elhalasztva
A nagy hőségre tekintettel ELHALASZTOTTÁK a most vasárnapra tervezett, nadapi Herbarius-túrát - tájékoztat közösségi oldalán a Szent István Király Múzeum. A szervezők tehát augusztus 9-én várnak majd mindenkit, aki szívesen csatlakozna a programhoz, hogy a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag vadszederből gyűjtsön Lencsés Rita gyógynövényszakértő vezetésével.
2026.07.31. -
Ételosztás augusztusban
Augusztus 2-án folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás. A szervezők vasárnap délelőtt, a Deák Ferenc Technikumnál várják a sütemény-, a gyümölcs- és a tartós élelmiszer felajánlásokat a rászorulók számára.
2026.07.31.
Kalandozás a Természettudomány Birodalmában – csapatvetélkedő 7. osztályosoknak
Internetes feladatok, kísérletek és négypróba során, három fordulóban mérettetik meg magukat a hetedik osztályosok a Kalandozás a Természettudomány Birodalmában versenyen.
A Székesfehérvári Vasvári Pál Általános Iskola azon, csapatban vetélkedni vágyó tanulók jelentkezését várja, akik szeretik a természettudományos tantárgyakat és fel tudják mérni, hogy a csapatban kapott feladatokra ki a legalkalmasabb. A kiírás szerint a versenyen a csapatot egy kis családnak tekintik, mely szimbolizálja az összetartozást, ahol a csapatban szereplő GYERMEK sikeréért mindent meg kell tenni. A család szeme fényét, akinek a legtöbb feladatot kell megoldania, a PÁRTOLÓK segítik. Ők úgy tesznek, mintha szülők volnának, s elvárják, hogy a vetélkedő során gyermekük a tudomány matúrává váljon, míg a MESTER a csapatban a legügyesebb szakmai segítő.
A verseny három szakaszban zajlik. Az október 21-től 2025. január 17-ig tartó időszakban online feladatokat kell megoldani, amelyet a Vasvári iskola honlapján tesznek közzé. A beadandó munkák részletes leírásait, a jelentkezést követően email-ben kapják meg a vetélkedő csapatok.
A második szakaszban január 22-én, szerdán a KÍSÉRLETEZÉS kerül a középpontba. Ekkor a "Vasvári" iskola tanulói technikai eszközöket mutatnak be. Az előadás közben egy ahhoz kapcsolódó teszt feladatsort kell megoldaniuk a csapatoknak. A tesztek a résztvevők figyelmét szeretnék mérni. Az eszközök bemutatását követően hirdetik ki a döntőbe jutott csapatokat, amelyek március 12-én, a próbák napján milliópontosak lehetnek kémiából, valamint lesz biológia gyorsasági tudáspróba és Nemzeti Vágta, saját készítésű, lépegető lóval.
A versenyre a ktb.vasvari@gmail.com e-mail címen lehet nevezni 2024. október 21-én (hétfőn) 12 óráig. A levél csatolásában el kell küldeni a kitöltött jelentkezési lapot, melyet az iskola honlapjáról lehet letölteni.