Júniustól ismét csendes olvasásra várják a könyvbarátokat a Széna Téri Tagkönyvtár előtti parkban

Megérkezett a nyári idő és vele együtt a csendes olvasás a szabadban program. A VMK Széna Téri Tagkönyvtára keddenként 16 és 19 óra között várja az érdeklődőket a könyvtár előtti parkban.
2026.06.16. 09:50 |
Júniustól ismét csendes olvasásra várják a könyvbarátokat a Széna Téri Tagkönyvtár előtti parkban

Júniustól ismét újraindul a csendes olvasás a szabadban program a Vörösmarty Mihály Könyvtár Széna Téri Tagkönyvtára szervezésében.

A közös olvasásra keddenként 16 és 19 óra között várják a könyvbarátokat a könyvtár előtti parkban. Az érdeklődők ez idő alatt a könyvtárból is kölcsönözhetnek könyvet, de természetesen saját olvasnivalóval is csatlakozhatnak a közösséghez.

Az olvasást népszerűsítő program lényege, hogy az összegyűlt társaság a szabadban csendben, de mégis közösségként olvas a Tagkönyvtár előtti parkban.

A szervezők mindenkit szeretettel várnak!

Fehérvári színes

  1. Csabai Pétert köszöntötték

    Csabai Péter 1931. július 31-én született egy olyan korban, mikor az emberek számára a munka, a család és az egymás iránti tisztelet jelentette az élet biztos alapját. Az évek alatt lakatosinasból üzemvezetővé váló motorsport-rajongó élete során nemcsak a gépek összeszerelésében, de a versenyzésben is kiteljesedhetett.

    2026.07.31.
  2. Vadszeder-gyűjtés elhalasztva

    A nagy hőségre tekintettel ELHALASZTOTTÁK a most vasárnapra tervezett, nadapi Herbarius-túrát - tájékoztat közösségi oldalán a Szent István Király Múzeum. A szervezők tehát augusztus 9-én várnak majd mindenkit, aki szívesen csatlakozna a programhoz, hogy a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag vadszederből gyűjtsön Lencsés Rita gyógynövényszakértő vezetésével.

    2026.07.31.
  3. Ételosztás augusztusban

    Augusztus 2-án folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás. A szervezők vasárnap délelőtt, a Deák Ferenc Technikumnál várják a sütemény-, a gyümölcs- és a tartós élelmiszer felajánlásokat a rászorulók számára.

    2026.07.31.
  4. Királyi Közkori idén is

    A Székesfehérvári Királyi Napok rendezvénysorozat részeként augusztus 14-én, pénteken és augusztus 16-án, vasárnap történelmi óriásbábokkal várja a hűsölni és korcsolyázni vágyókat az Aréna. A különleges közönségkorcsolyán büfé és ruhatár is üzemel majd, valamint korcsolyabérlésre és -élezésre is lesz lehetőségük az érdeklődőknek.

    2026.07.31.