-
Vállalkozói fórum a Hiemer-házban
Éves beszámolót és vállalkozói fórumot rendezett a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Fejér Vármegyei Szervezete szerdán Székesfehérváron. A vármegyében működő vállalkozások képviselői a szövetség tevékenységéről, aktuális gazdaságpolitikai kérdésekre adandó válaszairól, valamint a vármegye gazdasági helyzetéről szóló előadáson vettek részt a Hiemer-házban.
2026.03.18. -
Fejlesztések a Fehér Alu Kft-né
A székesfehérvári Fehér Alu Kft. a Demján Sándor 1+1 Program keretében 126 millió forint támogatást nyert el, amelynek segítségével Összesen 312 millió forint értékű technológiai fejlesztést valósít meg. A beruházás célja a gyártási kapacitás növelése, a hatékonyság javítása, valamint a vállalat technológiai hátterének további modernizálása.
2026.03.17. -
Gépipari szakmai roadshow
A Magyar Gépipari és Energetikai Országos Szövetség és a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara közös szervezésében valósult meg az-az országos roadshow, amely a gépipari, energetikai és védelmi ipari vállalatok számára kíván átfogó képet adni az iparág előtt álló innovációs lehetőségekről, a kutatás-fejlesztési irányokról, a beszállítói piacra jutás feltételeiről, valamint a hazai és nemzetközi értékesítési lehetőségekről.
2026.03.13. -
12 szakmai díj és új szemlélet - az „emberséges intelligenciában” hisz a fehérvári csapat
Az idei évben hat Marketing Gyémánt díjat nyert a Vonnák Péter vezette vállalkozás, amellyel a cég már összesen tizenkét szakmai elismerésnél tart. A díjakkal nemcsak kreatív marketingmegoldásokat, hanem több mesterséges intelligenciára épülő projektet is elismertek, ami jól mutatja, hogy a technológiai innováció egyre hangsúlyosabb szerepet kap a hazai marketing- és üzleti gondolkodásban.
2026.03.11.
Júliustól megszűnik a deviza-jelzáloghitelek bejegyzése
Várhatóan július 19-én fogadja el a parlament azt az új szabályt, amely szerint csak forint alapon lehet lakóingatlanra jelzálogot bejegyezni. Ez visszamenőleges hatállyal, július 1-jétől léphet majd életbe. Péntek délig kaptak haladékot a bankok, hogy megegyezésre jussanak az összesen kétszázmilliárd forintra tervezett bankadó ügyében, velük egy háromfős kormánydelegáció tárgyal.
2010.06.30. 18:17 |
Várhatóan július 19-én fogadja el a parlament azt az új szabályt, amely szerint csak forint alapon lehet lakóingatlanra jelzálogot bejegyezni. Ez visszamenőleges hatállyal, július 1-jétől léphet majd életbe. Péntek délig kaptak haladékot a bankok, hogy megegyezésre jussanak az összesen kétszázmilliárd forintra tervezett bankadó ügyében, velük egy háromfős kormánydelegáció tárgyal.Matolcsy mellett Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter és Varga Mihály államtitkár lesz a delegáció tagja és Matolcsy reményei szerint a napokban megszülethet a megállapodás. Elismételte: az elvonás mértéke brutális, de ez kell a 3,8 százalékos hiány teljesítéséhez. Maradt az extrateher eredeti felosztása, vagyis az idei költségvetésbe már korábban betervezett 13 milliárd forinton felüli részből 120 milliárd jut a bankokra, 36 milliárd a bankokra, 30 milliárd pedig a többi pénzügyi intézményre.
A bankok mérlegfőösszeg, a biztosítók nettó díjbevétel és a pénzügyi szektor többi szereplője is nettó árbevétel típusú alapon fizeti majd a bankadót. Matolcsy megismételte: a 200 milliárdos összeg "kőbevésett". A bankoknál céltartalék szabadulhat fel a bajba jutott hitelesek megmentése miatt, ebből fizethetik a bankadó egy részét. A kormány augusztus 31-ig dolgozza ki a bajba jutott hitelesek megsegítésére szeptember 30. és december 31. között létrejövő Nemzeti Eszközkezelő Társaság szabályozását is. Ez a társaság - egyéni kérelemre - beváltja a devizahitelt forintra, illetve a tulajdonjogot bérleti jogra váltja és megállapítja a bérleti díjat.