Az ország legjobb dalnokai találkoznak Fehérváron a hétvégén

Július 27-28-án, pénteken és szombaton lesz az Országjáró Dalosok Találkozója (44. Országos Dalos Találkozó) A Szabadművelődés Házában. A rendezvény továbbra is méltó folytatása a 25 éven át Székesfehérváron rendezett Fehérvári Dalostalálkozónak.

2018.07.27. 07:51 |
Az ország legjobb dalnokai találkoznak Fehérváron a hétvégén

A találkozó célja évente egy alkalommal találkozási lehetőséget, illetve megfelelően színvonalas fórumot biztosítani azoknak a zenészeknek, zeneszerető embereknek, akik ennek a műfajnak elkötelezettjei vagy jeles, követésre méltó képviselői.

Az elhangzott produkciók hangja CD minőségben, képanyaga pedig DVD minőségben kerül rögzítésre, így őrizve meg ezeket a méltán értékes szerzeményeket az utókornak.

Az elmúlt hét évhez hasonlatosan az előadókkal való utólagos egyeztetés után a hanganyag nagy része nyilvánossá válik az interneten. Az ODT-n ingyenesen rögzített kép- és hanganyag a jelentkezett fellépők számára kiválóan alkalmas demo célokra.

Kultúra

  1. Emberi sorsok a Don-kanyarban

    A 2. magyar hadsereg tragédiájának hátterével, a magyar honvédek történetének máig ható üzenetével ismerkedhettek meg a fiatalok pénteken a Vármegyeházán, ahol Illésfalvi Péter történész tartott szemléletes előadást. A fiatalokat Vargha Tamás honvédelmi miniszterhelyettes, Székesfehérvár országgyűlési képviselője és dr. Tanárki Gábor főispán köszöntötte

    2026.01.30.
  2. Püspöki szentmisével ünneplik Urunk bemutatása napját

    Február 2-án hétfőn, Urunk bemutatásának ünnepén, Gyertyaszentelő Boldogasszony napján, 17 órakor tartanak koncelebrált ünnepi szentmisét a Székesegyházban. A Megszentelt élet világnapján együtt imádkozhatnak a hívek a szerzetesekkel, szerzetesnővérekkel, a Prohászka Imaszövetség tagjaival és a plébániákon működő közösségek és a lelkiségi mozgalmak képviselőivel.

    2026.01.30.
  3. Versünnep jelentkezés február 6-ig

    Még egy hétig jelentkezhetnek a Versünnepre a fehérvári diákok. A tehetségkutatót 16. alkalommal szervezzük meg idén együttműködésben az önkormányzattal, az egyházmegyével, a színházzal és a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házzal.

    2026.01.29.
  4. Folytatódott a Bűvös hetes

    Következő állomásához érkezett a Bűvös hetes programsorozat. Ezúttal Madarász Éva írónővel, a Tiszavirágok című könyv szerzőjével találkozhattak a székesfehérváriak a Széna Téri Tagkönyvtárban.

    2026.01.29.