-
Nyári röplabdás tábor
A MÁV Előre nyári tábort szervez idén júniusban és júliusban a röplabda iránt érdeklődő, általános iskola alsó tagozatos gyermekek számára, ahova szeretettel várják a kezdőket és a haladókat egyaránt.
2026.04.30. -
Lépcsőfutás és gyaloglás
Május 2-án, szombaton reggel 9 órakor rajtol a Fehérvári lépcsőfutás az Aranybulla Emlékműnél. Az ingyenes közösségi sportrendezvényen három távot teljesíthetnek a versenyzők, emellett a szervezők külön kihívással készülnek a gyaloglók és a gyerekek számára is. Regisztrálni a verseny napján a helyszínen lehet.
2026.04.30. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29. -
Címvédésre készülnek
Negyedik alkalommal jutott be zsinórban a bajnoki döntőbe a MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata, a fehérváriak most először vághatnak neki címvédőként a finálénak. Az ellenfél az a Kaposvár lesz.
2026.04.28.
Jövő héten junior öttusa vb lesz Székesfehérváron
Óriási mezőnyre számíthatunk, hiszen harminc ország is képviselteti magát, közülük a legnagyobb küldöttséget a 20 fős orosz csapat jelenti. A rendezvény központja természetesen ezúttal is a Bregyó-köz lesz, amely a kombinált számoknak ad otthont. A lovaglást a sportközpont mögötti olimpiai parkban, a vívást a Lakeside Hotel melletti csarnokban, az úszást pedig a Csitáry Uszodában tartják, tehát a helyszínek közel lesznek egymáshoz.
Ismét bebizonyosodhat, hogy nemcsak az atlétikának tud tökéletes otthona lenni a Bregyó, ezt Mészáros Attila alpolgármester is kiemelte az esemény sajtótájékoztatóján.
„Nagyszerű öttusa esemény elé nézünk ismét, ahogy az elmúlt két évtizedben szinte minden évben. 2013 után lesz újra junior vb itt, óriási mezőnnyel, sok nemzet sok öttusázóját köszönthetjük. A Bregyó-közi centrum lesz a helyszín, amelyet nemcsak atlétikai versenyekre tettünk alkalmassá. Köszönöm a szervezőknek, hogy a megszokott magas színvonalú munkát végezték, és külön köszönet mindenkinek, aki ebben a hőségben rengeteget dolgozik, hogy a helyszínek megfelelően álljanak rendelkezésre. Székesfehérvár készen áll, várunk mindenkit szeretettel. Külön öröm, hogy a verseny ideje alatt nagyszabású kulturális programok is lesznek a városban, hiszen a jazz-fesztivál és a Királyi napok is hamarosan kezdődik, így az érkező sportolók ezt az arcát is láthatják a városnak” - mondta az alpolgármester.
A verseny augusztus 8-án, kedden rajtol a nők váltójával, másnap pedig a férfi váltó következik. Csütörtökön a két csoportos női selejtezőt tarják, pénteken jönnek a férfiak három csoportban. A számok sorrendje itt változó, csoporttól függ, hogy a vívás vagy az úszás nyit. Szombaton a nők, vasárnap a férfiak egyéni döntői következnek, a versenysorozatot végül augusztus 14-én a vegyes váltó zárja.
Fehérvárt három versenyző képviseli, Varga Eszter (Volán Fehérvár) és Strobl Anita (Alba Öttusa) a női, Farkas Martin (Volán) a férfi váltó tagjaként. A tájékoztatón mindhárman elmondták, felkészületk, és nagyon motiváltak, amiért hazai környezetben mutathatják meg, mit tudnak.
