Jól "tájolt" az ARAK két tájfutója és váltója az országos tájfutó bajnokságon

Pécs belvárosában gyűltek össze az ország tájfutói, hogy a Rövidtávú és Sprint Váltó Országos Bajnoksággal búcsúztassák a sprint szezont. Szombat délelőtt a Tettyén rendezett selejtezőkben 33 ARAK-os küzdött a délutáni „A” döntőbe kerülésért.
2023.09.20. 08:33 |
Jól

Ez végül 14 főnek sikerült is, akik a belvárosban zajló délutáni futamokon szép eredményeket értek el. Maráz Levente F14-ben első, Fent Marianne N70-ben második helyezett lett.

Másnap a Széchényi téren rendezték meg a váltóversenyt. Izgalmas véghajrában az ARAK 14 évesek váltója (Antal Petra, Horváth Csegő, Maráz Levente, Tóth Vivien) a befutópontra jó útvonalválasztásának köszönhetően megelőzte az addig élen álló veszprémi csapatot és 3 másodperc előnnyel sikerült elsőnek befutnia.

A másik váltó Balás Borbála, Maráz Botond, Bélai Kornél Márk, Harkányi Enikő úgy teljesítette a 14 évesek pályáit és lett 16. a 37 csapatból, hogy Kornél és Botond 11, Enikő pedig csak 9 éves! A Gecse Zille Borbála, Maráz Mátyás, Pintér Gergő, Patkós Fruzsina váltó is egy kategóriával feljebb, a 18-as kategóriában indult, ahol az előkelő 12. helyen végzett. A jövőre nézve bíztató eredmény hiszen évközben mindannyian még a 16 éves korosztályban versenyeznek.