Jól sikerült az EHF-főpróba

A Fehérép-Alcoa FKC annak ellenére lépett pályára a kötelező győzelem reményében a Hódmezővásárhelyi NKC SE ellen, hogy a vendég együttes a női NB1 10. fordulója előtt a tabella negyedik helyén állt, míg a fehérváriak a hetedik pozícióban szerénykedtek. A Vásárhely csupán a második percig vezetett, onnantól a hazaiak uralták a játékot, és végül magabiztosan nyertek. Fehérép-Alcoa FKC – Hódmezővásárhelyi NKC SE 30-24 (14-12)
2008.10.30. 02:23 |

Három pont. Ekkora különbség volt a női kézilabda NB1 10. fordulója előtt a korábban szebb napokat látott Fehérép-Alcoa FKC, és a Hódmezővásárhelyi NKC SE között, nem a fehérváriak javára. Az egymás elleni eredmények statisztikái szerint a Fehérép volt a toronymagas esélyese a bajnokinak, hiszen az eddigi 11 koronázóváros-beli fellépés alkalmával kivétel nélkül mindig a hazaiak győztek, azonban mostanában az Alcoa senki ellen nem mehet biztosra, még itthon sem. A Hódmezővásárhely kezdett jobban, két rossz FKC-támadást követően már 2-0-ra vezettek Nikolajenkoék, majd a Fehérép megrázta magát, és bekapcsolódott a meccsbe. A felpörgő, és keményedő védekezés, valamint a gyors lerohanások, és hibátlanul kivitelezett figurák eredményeként nem csupán egyenlítettek Trishchukék, de el is léptek négy góllal ellenfelüktől. Néhány perces gólszünet után ismét megtalálták a kapukat a csapatok, és a Hódmezővásárhely két találatra felzárkózott. 11-9-nél Sótonyi László időt kért, de a félidő hátralevő részében nem igazán változott a mérkőzés ritmusa. Az első játékrészben Szikora Melinda jól fogott a kapuban, míg a gólokon csapatként osztoztak a játékosok.
 A második félidőben a vásárhelyi együttest az exfehérvári Wolf Alexandra vitte a hátán, de elsősorban értékesített hétméteresei útján tehette mindezt. Érdekesség, a vendégeknek a 60 perc alatt hét büntetőt ítélt a Dobrovics-dr. Tájok játékvezetői páros, míg a Fehérép csupán egy heteshez állhatott oda. Szerencsére eme játékszituáció mellőzésével is fölényben játszottak a fehérváriak. Laima Bernataviciute szinte megállíthatatlan volt, összesen tíz gólt termelt. Az FKC a hajrára már bebiztosította győzelmét, az utolsó tíz percben megint állva hagyta riválisát, és végül hat góllal, 30-24-re nyert.  A Fehérép-Alcoa FKC győzelmével jól hangolódott a hétvégi, görögországi EHF-Kupa-mérkőzésre. A fehérváriak a Patrasz vendégeként lépnek pályára vasárnap.

Fehérép-Alcoa FKC – Hódmezővásárhelyi NKC SE 30-24 (14-12)

Köfém csarnok, 600 néző
 Vezette: Dobrovics, dr. Tájok

FKC: Szikora – Vaszari 4, Trishchuk 4/1, Siti 3, Nikolic 3, Bernataviciute 10, Kovács 1. Csere: Petróczi, Djeric (kapusok), Emberovics 1, Kamper, Vijunaite 2, Lévai 1, Szegedi 1. Vezetőedző: Sótonyi László

HNKC: Abramovich – Koroknai 3, Jókai 3, Gerstmár1, Gaál, Nikolajenko 5, Lovász 2. Csere: Vörös (kapus), Pollakova 2, Szepesi, Fülöp, Wolf 8/6. Vezetőedző: Farkas József

Kiállítások: 12 perc ill. 10 perc

Piros lap: Vaszari (58.p.)