Jó úton az Alba Volán-FeVita az Interliga-győzelem felé

Az Interliga döntőjének nyitányán az Alba Volán-FeVita legázolta a fáradtan mozgó Slavija Ljubljana alakulatát, és gondolhatta a sportbarát, hogy a két csapat második összecsapásán már jóval nehezebb dolga lesz Jan Jasko együttesének. Nos, a második felvonás első periódusában erre semmi jel nem utalt, mert a Volán ott kezdte, ahol szombaton abba hagyta: remekelt a jégen. Már az első percekben látni lehetett, hogy nem a Slavija játékosainak enerváltsága emelte a Volánt a fellegekbe, hanem Jan Jasko munkája érik be szépen lassan, és a fehérváriak a 10. percben hamarjában előnyt is szereztek. Alba Volán-FeVita - Slavija Ljubljana 5-2 (2-0, 1-1, 2-0)
2007.01.28. 20:52 |
 Az Interliga döntőjének nyitányán az Alba Volán-FeVita legázolta a fáradtan mozgó Slavija Ljubljana alakulatát, és gondolhatta a sportbarát, hogy a két csapat második összecsapásán már jóval nehezebb dolga lesz Jan Jasko együttesének. Nos, a második felvonás első periódusában erre semmi jel nem utalt, mert a Volán ott kezdte, ahol szombaton abba hagyta: remekelt a jégen.

Már az első percekben látni lehetett, hogy nem a Slavija játékosainak enerváltsága emelte a Volánt a fellegekbe, hanem Jan Jasko munkája érik be szépen lassan, és a fehérváriak a 10. percben hamarjában előnyt is szereztek. Emberfórban játszottak a kék-fehérek, amikor Holéczy közeli kísérlete lecsorgott Ulcar kapusról, az árván hagyott korongra pedig Michal Stastny érkezett, aki a hálóba emelt, 1-0. Nem sokkal később növelte előnyét a Volán. A 14. percben is a fehérváriak második sora volt a jégen, és Holéczy Roger most nem előkészítőként jeleskedett, hanem befejező emberként. Palovcik passzából volt eredményes az aprótermetű csatár.

Holéczy nem maradt „nyugton” a második játékrészben sem. Alig telt el 54 másodperc a harmad nyitánya óta, amikor a fehérváriak 56-osa a kapunak háttal terelgette a korongot a nála két fejjel magasabb Pavlin szorításában, Holéczy gondolt egyet és kapura emelte a pakkot, Ulcar kapus pedig bevédte, 3-0. A találat után a Slavija percei következtek, és a 25. percben Cesnjak eresztett meg egy löketet a kékvonalról, Hetényi pedig nem háríthatott. A szépítő gól hatására felpörögtek a sárgamezesek, percekig nyomás alatt tartották a fehérvári kaput, de nem tudtak közelebb zárkózni, a harmad végén pedig akár ismét elléphetett volna Jan Jasko alakulata, de Ondrejcik korongja elpattogott a gólvonal előtt.

Éppúgy ahogy a másodikat, a harmadik harmadot is villámgóllal kezdte a Volán. Palkovics Krisztián tértölelő átadásával Kovács Csaba lépett ki és szólója végén Ulcar jobb válla felett vágta a korongot a hálóba, 4-1. A fehérváriak lendülete és lelkesedése továbbra sem lankadt, ennek ékes bizonyítékaként a 47. percben egy eladott pakkra ismét Kovács csapott le, majd nem hibázott a kapussal szemben, saját maga második, csapata ötödik gólját szerezve. A 49. percben még Emersic kozmetikázta az eredményt, majd a Volán két kettős emberelőnyt is elpuskázott.
 A fehérváriak 5-2-es győzelmükkel nagyon közel kerültek az Interliga-győzelemhez, már csak egy csatát kell nyerni, leghamarabb például szerdán Ljubljanában.

Alba Volán-FeVita – Slavija Ljubljana (2-0, 1-1, 2-1)